Urfalılar nereye gitsin bu elektrik yüzünden?

Kentin en büyük problemlerimden biri olan elektrik sorunu, soğukların artmasıyla birlikte iyice hissedilmeye başlandı. Kentin birçok noktasında elektrikler saatlerce kesilirken, vatandaşlar da duruma tepki gösterdi.

Şanlıurfa'nın en büyük sorunlarının başında gelen elektrik konusu bir türlü çözülemezken, zaman geçtikçe sorunlar da artarak devam ediyor. Yaz mevsiminde birçok mahallede kesintiler yaşanırken, havaların soğumasıyla birlikte elektrikte yaşanan sorunlar daha çok hissedilmeye başlandı.

Son bir kaç gündür, merkez ilçelerdeki çoğu mahallede elektrikler kesilirken, özellikle Ahmet Erseven'de 20 saati aşkın bir süre vatandaşların enerjiden yoksun kaldıkları belirtildi. Sancaktar, Direkli, Bağlarbaşı, Şığ Maksut ve daha birçok semtte yaşanan sorunlar can sıkarken, vatandaşlar da durumdan şikayetçi oldu.

Sosyal medyadan seslerini duyurmaya çalışan vatandaşlar yetkililere ulaşamadıklarını ifade ederken, bir an önce sorunlarının çözülmesini talep etti.

VATANDAŞ HEM DERTLİ HEM TEPKİLİ

Yine yaşadığı sıkıntıyla ilgili paylaşımda bulunan bir vatandaş, "Şanlıurfa merkez mahallede (İpekyol Ahmet Erseven) 20 saattir elektrik yok. Yetkililer telefonlara cevap vermiyor, patlayan trafonun etrafında çalışma yok, gerçekten Urfa sahipsiz ne diyelim size" derken, bir diğeri de "Bugünkü elektrik kesintiniz için sizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum" ifadelerini kullandı.

06 Kas 2018 - 09:37 - Güncel