Şanlıurfa'da aşı olana pekmez hediye

Şanlıurfa’da aşı çalışmalarına destek veren bir gıda firması koronavirüs aşısı yaptıran vatandaşlara üzüm veya keçiboynuzu pekmezi hediye ediyor.

Türkiye’de il nüfusuna göre en az koronavirüs aşısının yapıldığı Şanlıurfa’nın Tarihi Gümrük Hanında faaliyet gösteren bir gıda firması, vatandaşları aşıya teşvik etmek için farklı bir kampanya başlattı. Aşı olan her vatandaşa 1 kilo keçiboynuzu veya üzüm pekmezi ikram eden firma, aşılama oranının düşük olduğu kentte vatandaşları aşıya teşvik etmeyi amaçlıyor. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Balıklıgöl Platosu’na kurulan aşı çadırının yanına stant kuran firma, aşısını yaptıran her vatandaşa pekmez ikram ediyor.

“AŞI OLANA PEKMEZ HEDİYE EDİYORUZ”

Urfa’nın aşılamada sonra sırada kalmasının ardından böyle bir kampanya başlattıklarını ifade eden Mancı Gıda yetkilisi Nurettin Mancı, “Şanlıurfa’da aşılama konusunda Sağlık Bakanımız ‘Haydi Şanlıurfa aşıya’ sözünü yerine getirmek için böyle bir kampanya başlattık. Aşı çalışmalarına bizde bu şekilde destek vermek istedik. Şanlıurfa’nın kırmızı kategoriden çıkmasını bizde çok istiyoruz. Aşı olana pekmez hediye ediyoruz. Vatandaşlarımız aşıya ilgi duyuyor” diye konuştu.

“EN ALT SIRADA YER ALMAK KÖTÜ”

Aşı olarak pekmez hediye edilen İbrahim Halil Deniz ise, “Koronavirüs aşımı oldu. Hiçbir ağrı, sızı hissetmedim. Lütfen herkes aşısını olsun. Bu dünyanın bir imtihanıdır. İnşallah en kısa sürede bu virüs biter. İlk doz aşımı oldum. Aşıya teşvik için güzel bir kampanya. Aşı olana pekmez hediye ediliyor. Urfa aşıda son sırada. En alt sırada yer almak kötü bir durumdur. Urfalılar maalesef böyle durumlarda uzak duruyorlar. İnşallah en yakın zamanda her şey düzelir” ifadelerini kullandı.

BİHA

#

26 Ağu 2021 - 17:14 - Güncel