Ceylanpınar AK Parti’de sürpriz isim

Son dönemlerde birçok ağızdan AK Parti’de yenilenme çağrıları üst üste gelirken, Ceylanpınar’da da sürpriz bir isim dolanmaya başladı.

İlçenin önemli kanaat önderlerinden tanınmış merhum Molla Sabri Alkış’ın torunu ve yıllar önce Ceylanpınar Lisesi’nde Din Kültürü Öğretmenliği yapmış hayırsever işadamı, Ceylanpınarlılar Derneği Kurucu Üyesi ve Onursal Başkanı Ahmet Alkış’ın oğlu olan Adnan Alkış’ın ismi Ceylanpınar kulislerinde dolaşmaya başladı.

34 yaşındaki Adnan Alkış’a, AK Parti Ceylanpınar İlçe Başkanlığı için yakın zamanda AK Parti Genel Başkanlığı tarafından teklif götürüldüğü ancak Alkış’ın genel merkeze henüz olumlu bir cevap vermediği öğrenildi.

Özellikle İstanbul seçiminden sonra sıkça dile getirilen teşkilatlarda liyakat esaslı yeniden bir yapılanmaya gidileceğinin sinyalini Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelmesinin ardından, yeni yapılanmada genel merkezin adaylara teklif götüreceği de iddia edilmişti. Bu kapsamda gelen kulis haberine göre; Ceylanpınar için sürpriz bir isme teklif götürüldüğü, bu ismin ise aslen Ceylanpınarlı olan ancak İstanbul’da yaşayan iş adamı Adnan Alkış olduğu öğrenildi. Adnan Alkış’ın daha önce de birçok kez Ceylanpınar’a fabrika kurmak ve yatırım yapmak için ilçeye gelip gittiği biliniyor.

Sadece AK Parti Ceylanpınar İlçe Başkanlığı için değil, AK Parti Genel Merkezi’nin Şanlıurfa’nın diğer ilçelerine de birçok sürpriz isme teklif götürdüğü gelen bilgiler arasında.

Mehmet Sait AYDIN-Ceylanpınar/İPEKYOL

02 Ağu 2019 - 11:36 - Siyaset