Fakıbaba, iki ilçe ile ilgili sonuca vardı

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, Birecik ve Viranşehir’e doğalgaz verilmesi konusunda yaptığı açıklamada, “Hemşerilerime hayırlı olsun. Her zaman söylediğim gibi; benim Şanlıurfa’m her şeyin en güzeline ve en iyisine layıktır” dedi.

2015 yılında milletvekili seçilen Ahmet Eşref Fakıbaba, seçim arifesinde Şanlıurfalılara verdiği sözleri yerine getiriyor. Çalışmalarına devam eden Gıda, Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı, Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba Birecik ve Viranşehirilçelerine doğalgaz götürülmesi konusunda bir açıklama yaptı.

Birecik ve Viranşehir ilçelerine doğalgaz götürülmesi için eski Milletvekili Mehmet Akyürek ile girişimlerde bulunan Fakıbaba, defalarca bakanlık ve ilgili kurumlar nezdinde çalışmalar gerçekleştirdi. Bakan olduktan sonra iki ilçeye doğalgaz tahsisine ilişkin ihalenin yapılmasını sağlayan Fakıbaba, her iki ilçeye de doğalgaz hizmetinin verilmesine önemli katkı yaptı.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Fakıbaba şunları söyledi:

“Birecik ilçemizde gaz dağıtımına başlanması hemşerilerim ve şehrim adına gurur verici bir hizmettir. Hemşerilerime hayırlı olsun. Her zaman söylediğim gibi; benim Şanlıurfa’m her şeyin en güzeline ve en iyisine layıktır.

Bu bağlamda Birecik ve Viranşehir ilçemize doğalgaz verilmesinde büyük emeği olan ve bu hizmet için defalarca kapılarını aşındırdığımız, desteklerini esirgemeyen Enerji eski Bakanımız Sayın Berat Albayrak’a, BOTAŞ Genel Müdürü Sayın Burhan Özcan’a ve BOTAŞ Genel Müdür Yardımcısı Sayın Abdülvahit Fidan’a teşekkürü bir borç bilirim. Ayrıca yine altyapı hizmetlerinin yapılmasında emeği geçen AKSA Holding yönetimi ile çalışanlarına ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi arz ediyorum.

Ömrümün yettiği sürece bu kadim şehre hizmet etmeye devam edeceğim inşallah.”

BİHA

#

25 Tem 2019 - 11:41 - Siyaset