Coşkun: “Üç aylar bereket ve arınma iklimidir”

Memur-Sen ve Eğitim- Bir-Sen Şanlıurfa İl Başkanı İbrahim Coşkun, tüm islam aleminin Regaip Kandili’ni kutladı.

ŞANLIURFA - Memur-Sen ve Eğitim- Bir-Sen Şanlıurfa İl Başkanı İbrahim Coşkun, Regaip Kandili münasebetiyle mesaj yayımlamadı. Coşkun mesajında tüm islam aleminin kandilini kutladı.

Coşkun mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Manevî iklimin hüküm sürdüğü üç ayların başındayız. Recep, Şaban ve Ramazan ayları; Rahman olan Allah’ın rahmetinin, merhametinin ve bereketinin insanlık üzerine sağanak sağanak yağdığı aylardır. Dinî hissiyatı yoğun yaşadığımız, ibadetlerle hemhal olduğumuz ve arınarak yeniden dirildiğimiz kutlu bir mevsimdir üç aylar. Bu manevi mevsimle ruhlarımız ağırlıklarından kurtulur, bir silkelenişle şahlanıp kanatlanır ve kanatlanarak dirilir. İnsanlık bu dirilişle ve bu ayın ilahi kokusu ile bereket bulur, güzelleşir.

Üç aylar; Recep, Şaban ve Ramazan aylarının yanı sıra ilahi esinlerin kalpleri okşadığı Regaip, Miraç, Beraat ve Kadir gecesi gibi mübarek vakitleri de içinde taşır. Recep ayıyla başlayan, Şaban ayıyla devam eden, Ramazan ayı ve Ramazan Bayramı ile sona eren üç aylar; Allah’a teslimiyeti, adanmışlığı ve O’na karşı şükür içinde olmayı ifade eder. Yardımlaşmayı, paylaşmayı, dayanışmayı, birliği ve beraberliği anlatır.

Dünya iki yıldan beri salgın ile mücadele ediyor. Ülkemiz, salgın döneminde insanlık adasına dönüştü; milletimiz elindeki tüm imkânları insanlığın hizmetine sundu. Zengin fakir ülke ayırımı yapmadı, ihtiyaç duyan her ülkenin yardımına koştu. Dünyanın en uzak, en ücra köşelerine kadar yardım götürmekten geri durmadı. Adil bir dünyanın nüvelerini insana, insanlığa sundu.

Ülkemizin refahını, zenginliğini ve itibarını daha da kuvvetlendirecek ruh; hiç kuşkusuz kardeşliktir, birlik ve beraberliktir. Kardeşlik ruhu ve hukukuyla üç aylara giriyoruz. Mübarek üç aylar ile beraber idrak edeceğimiz Regaip gecesinin milletimiz, İslam âlemi ve insanlık için iyiliklere ve güzelliklere rağbetin girizgâhı; salgın ve ekonomik sıkıntılar ile gizli açık her tür musibetten kurtuluşa vesile olması temennisiyle Regaip gecenizi tebrik ediyoruz”.

BİHA

#

02 Şub 2022 - 08:36 - Güncel