Beyazgül’den Regaib Kandili mesajı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Beyazgül, mübarek üç ayların müjdecisi olan Regaib Kandili münasebetiyle mesaj yayımladı.Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, tüm islam aleminin Regaib Kandili’ni kutladı.Beyazgül mesajında, "Kandiller, insanların kalplerini birbirlerine...

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Beyazgül, mübarek üç ayların müjdecisi olan Regaib Kandili münasebetiyle mesaj yayımladı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, tüm islam aleminin Regaib Kandili’ni kutladı.

Beyazgül mesajında, "Kandiller, insanların kalplerini birbirlerine yaklaştıran, komşuluk, akrabalık, birlik, beraberlik, dayanışma duygularını arttıran, maneviyatı yüksek gecelerdir. Regaib Kandili'yle başlayan, Miraç ve Berat kandilleriyle devam ederek Kadir Gecesi ve Ramazan ayı ile doruğa ulaşacak mübarek Üç Aylar'ın kardeşliğin ve iyiliğin yaygınlaşmasına vesile olmasını diliyorum.”

Üç Aylar'ın manevi iklimine girildiği müjdesini taşıyan Regaib Kandili’nin manevi atmosferinde, insanların birbirine karşı daha hoşgörülü ve saygılı davrandığına, toplumumuzda var olan iç huzur ve kardeşliği daha da pekiştireceğine yürekten inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Şanlıurfalı hemşerilerimin olmak üzere, ülkemizin ve tüm İslam âleminin Üç Aylar'ını ve Regaib Kandil'ini tebrik eder, milletçe birlik ve beraberlik içerisinde daha nice kandillere kavuşmayı Cenab-ı Allah'tan niyaz ederim" ifadesini kullandı.

BİHA


03 Şub 2022 - 15:02 Şanliurfa- Asayiş