Urfa’da tarımsal üretimin püf noktaları anlatıldı

Şanlıurfa’da “Altı tarımsal ürün üretiminde püf noktaları eğitimi" programı düzenlendi.ŞANLIURFA -GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) teknik iş birliğiyle düzenlenen "Altı tarımsal ürün üretiminde püf noktaları eğitimi" 2-4 Şubat 2022 tarihlerinde Şa...

Şanlıurfa’da “Altı tarımsal ürün üretiminde püf noktaları eğitimi" programı düzenlendi.

ŞANLIURFA -GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) teknik iş birliğiyle düzenlenen "Altı tarımsal ürün üretiminde püf noktaları eğitimi" 2-4 Şubat 2022 tarihlerinde Şanlıurfa’da gerçekleştirildi.

GAP İdaresi Başkanlığı tarafından Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) iş birliğiyle yürütülmekte olan "Tarım ve Tarıma Dayalı Sanayide Entegre Kaynak Verimliliği Projesi" kapsamında ilgili kurum ve kuruluşlarda çalışan teknik elemanlara ve çiftçilere yönelik düzenlenen "Altı tarımsal ürün üretiminde püf noktaları eğitimi", 2-4 Şubat 2022 tarihlerinde Şanlıurfa’da özel bir otelde gerçekleştirildi.

Eğitimde; fıstık, biber, buğday, zeytin, pamuk ve mısır üretimiyle ilgili dikkat edilmesi gereken noktalar, önemli bitki koruma sorunları ve çözüm önerileri ile verimliliği artırıcı önlemler uzmanlar tarafından aktarıldı.

Eğitimi tamamlayan katılımcılara, proje kapsamında yayınlanan pamuk, mısır, buğday, fıstık, koyun sütü, zeytin ve biber üretiminde dikkat edilecek noktalarla ilgili rehber kitapçıklar ile katılım belgeleri takdim edildi.

BİHA

 


04 Şub 2022 - 18:45 Şanliurfa- Asayiş