Şanlıurfa’da DEVA’dan ‘mumlu’ protesto

DEVA Şanlıurfa İl Teşkilatı, yüksek gelen elektrik faturalarını protesto etmek amacıyla mum yaktı.ŞANLIURFA – Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA)  Şanlıurfa İl Teşkilatı’nın Rabia Meydanı’nda elektrik faturalarını protesto etmek amacıyla düzenlediği basın açıklamasına; DEVA Partisi Şanlıurfa İl ...

DEVA Şanlıurfa İl Teşkilatı, yüksek gelen elektrik faturalarını protesto etmek amacıyla mum yaktı.

ŞANLIURFA – Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA)  Şanlıurfa İl Teşkilatı’nın Rabia Meydanı’nda elektrik faturalarını protesto etmek amacıyla düzenlediği basın açıklamasına; DEVA Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ahmet Tüysüz’ün yanı sıra parti üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Burada İl Başkanı Tüysüz basın açıklaması yaptı. Parti üyeleri ise mum yakarak yüksek gelen elektrik faturalarına dikkat çektiler. Vatandaşlarda ellerindeki ‘fatura millete kesildi’, ‘bu faturalar isottan acı’, ‘faturalar kiraları geçti’ gibi dövizlerle destek verdi.


“ÜLKEYİ YÖNETEMEMENİN FATURASI HALKA YÜKLETİLİYOR”

Artık vatandaşların faturaların atından kalkamadığını dile getiren İl Başkanı Ahmet Tüysüz, “Enerjide dışa bağlı olduğumuz çok açık. Buradaki elektrik faturaların yüksekliği ne dışa bağımlılığın nede enerjideki açığın sonucu değil. Elektrik faturaların yüksek olması, aç gözleri doyuramamaktır. Elektriği devlet üretiyor. Sayısız kalemlerle bu faturalar şişiriliyor. Son zamanlarda özellikle yakıta haftada 2-3 kere zam geliyor. Vatandaşlar faturaların altından kalkamıyor.

Ülkeyi yönetememenin faturası halka yükletiliyor. İtirazlarımız ve seslerimizi yükselterek yapacağız. Bu ülkenin bu yönetilmeye, bu kadar kötü yönetilmeye hak etmiyor. Bu faturaların geri alınması lazım. Bu zamların kesinlikle geri alınması lazım. Biz itiraz etmesek hiçbir şey değişmez. İtiraz edersek her şeyi değiştirebiliriz” ifadesini kullandı.

Açıklama sonrası ‘zamlar geri alınsın’ sloganları atıldı.

BİHA

 

 

 


10 Şub 2022 - 19:04 Şanliurfa- Asayiş