TEMA Vakfı Şanlıurfa temsilcisi değişti

TEMA Vakfı Şanlıurfa İl Temsilcisi Veysel Günbattı, gönüllü olarak yürüttüğü görevini Prof. Dr. Ali Rıza Öztürkmen’e devretti.ŞANLIURFATürkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) Şanlıurfa İl Temsilcisi değişti.Ülke genelinde 985 bini aşkın gönüllüsü bulunan ...

TEMA Vakfı Şanlıurfa İl Temsilcisi Veysel Günbattı, gönüllü olarak yürüttüğü görevini Prof. Dr. Ali Rıza Öztürkmen’e devretti.

ŞANLIURFA- Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) Şanlıurfa İl Temsilcisi değişti.

Ülke genelinde 985 bini aşkın gönüllüsü bulunan TEMA Vakfı’nı temsil etmenin mutluluğunu yaşadığını belirten TEMA Vakfı yeni il temsilcisi Prof. Dr. Ali Rıza Öztürkmen, görev değişikliğiyle ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Bu büyük sorumluluk ile ilimizin, başta toprak olmak üzere tüm doğal varlıklarının korunmasına dair bilinci geliştirmek için tüm çalışmaları gönüllü ekibimle birlikte sürdüreceğiz. Bu kapsamda öncelikle Minik TEMA, Yavru TEMA, Ortaokul TEMA, Lise TEMA, Genç TEMA ve Mezun TEMA gruplarını oluşturarak gönüllü sayımızı artırmayı ve ilimize doğa ve çevre konusunda en üst düzeyde katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bu çalışmalarımızı gerçekleştirmek için her zaman daha çok gönüllüye ihtiyacımız var. Bu sebeple kalbi doğa için atan herkesi TEMA Vakfı gönüllüsü olmaya çağırıyoruz.”

TEMA Vakfı Şanlıurfa İl Temsilciliği ekibi, yaşanabilir bir gelecek için kamuoyunu bilinçlendirme çalışmaları yürütmek; verimli tarım topraklarının, su varlıklarının, mera ve orman alanlarının korunmasını sağlamak için çalışıyor. Ekolojik okuryazar bireylerin yetişmesi için okullar ve gönüllü öğretmenlerle işbirliği gerçekleştirerek TEMA Vakfı’nın ücretsiz doğa eğitimlerini toplumun tüm kesimlerine yaygınlaştırıyor.

BİHA

 

 

 


11 Şub 2022 - 14:25 Şanliurfa- Asayiş