Haliliye belediyesi zabıtasından “KDV İndirimi” denetimi

Haliliye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü personelleri,  ilçe genelinde temel gıda ürünlerine yönelik KDV indirimi denetimi gerçekleştirdi.HALİLİYEHaliliye Belediyesi Zabıta Ekipleri, Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un bugün itibariyle uygulanan KDV indirimine yönelik...

Haliliye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü personelleri,  ilçe genelinde temel gıda ürünlerine yönelik KDV indirimi denetimi gerçekleştirdi.

HALİLİYE- Haliliye Belediyesi Zabıta Ekipleri, Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un bugün itibariyle uygulanan KDV indirimine yönelik denetimlerin artırılacağını ve fahiş fiyata karşı temel gıda ürünlerine yönelik KDV indirim denetimine çıktı.

Ekipler, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü personelleriyle denetime çıktı. Fahiş fiyata karşı denetimlerine marketlerde devam eden ekipler, Cumhurbaşkanı Recep

Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı temel gıda ürünlerinde yüzde 8'den yüzde 1'e indirilen KDV indiriminin fiyatlara yansımasını kontrol etti.

Kırmızı et, bebek mamaları ve bakliyat ürünleri başta olmak üzere KDV indiriminin ürünlere yansımasını kontrol eden ekipler, indirimi fiyatlara yansıtmayan ve haksız fiyat artışlarıyla vatandaşı mağdur eden marketlere yönelik ağır yaptırım uygulanacağını belirtti.

Zabıta Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ise 4442263 numaralı Haliliye Belediyesi İletişim Merkezine gelen talep doğrultusunda denetimlerin aralıksız devam edeceği vurgulandı.

BİHA


14 Şub 2022 - 17:12 Şanliurfa- Asayiş