Şanlıurfa'da su ve atık su tarifelerinde flaş gelişme!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı’nda, su ve atık su tarifelerine 2022 yılı şubat, mart ve nisan aylarına ait ÜFE/TÜFE ortalamalarının yansıtılmamasına ilişkin karar onaylandı.ŞANLIURFA -Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 2022 Yılı Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın son birleşimi gerç...

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı’nda, su ve atık su tarifelerine 2022 yılı şubat, mart ve nisan aylarına ait ÜFE/TÜFE ortalamalarının yansıtılmamasına ilişkin karar onaylandı.

ŞANLIURFA -Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 2022 Yılı Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın son birleşimi gerçekleşti.

Toplantı, Başkan Vekili Ahmet Kaytan başkanlığında ve meclis üyelerinin katılımıyla Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda düzenlendi.

Toplantıda açılış ve yoklamanın ardından Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan gelen raporların okunmasıyla oluşan gündem maddesine geçildi.

 

 

ERDOĞAN’IN ÇAĞRISI, URFA’DA DA YANKI BULDU

Temel gıda ürünlerindeki KDV oranlarının yüzde 8'den yüzde 1'e indirilmesinin ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla, AK Partili belediyeler de su abonelerinden alınan KDV oranında indirime gitti.

Erdoğan'ın "AK Partili belediyelerin olduğu yerde en az yüzde 7 indirim yapmak suretiyle vatandaşımızı su parasında rahatlatacaklar" sözlerinin ardından, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi de harekete geçti.

 

 

KARAR OY BİRLİĞİYLE MECLİSTEN GEÇTİ

Mecliste, 3 ay boyunca ÜFE/TÜFE ortalamalarının faturaya yansımaması ve suya yüzde7 KDV indirim yapılması meclis üyelerinin olurlarına sunuldu. Karar oy birliğiyle kabul edildi.

 

MUHALEFET ÜYELERİNDEN ‘ELEKTRİK’ TEPKİSİ

Öte yandan mecliste bulunan muhalefet parti üyeleri, gündemden düşmeyen elektrik faturalarına ilişkin vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi adına büyük indirim yapılması gerektiği belirtti.


Sinan ÖZDEMİR / BİHA


18 Şub 2022 - 17:56 Şanliurfa- Asayiş