"Erdoğan'a hakaret" verilen ceza onandı

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle verilen ceza onandı.Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a 2015 yılındaki açıklamasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla açılan davada verilen 3 yıl 6 ay hapis ...

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle verilen ceza onandı.

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a 2015 yılındaki açıklamasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla açılan davada verilen 3 yıl 6 ay hapis cezası onandı. 

Karar, oy çokluğuyla alındı.

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi'nin verdiği kararda, şu ifadelere yer verildi:

"Yapılan yargılamaya, toplanıp karar yerinde gösterilen delillere, mahkemenin soruşturma sonuçlarına uygun olarak oluşan kanaat ve takdirine, incelenen dosya içeriğine göre, mahkemenin kararında usule ve esasa ilişkin herhangi bir hukuka aykırılığın bulunmadığı, delillerde ve işlemlerde herhangi bir eksiklik olmadığı, ispat bakımından değerlendirmenin yerinde olduğu, eylemin doğru olarak nitelendirildiği ve kanunda öngörülen suç tipine uyduğu, cezanın kanuni bağlamda uygulandığı anlaşıldığı"

İstinaf başvurusunun ise reddine karar verildi.

BİHA 


21 Şub 2022 - 15:47 Şanliurfa- Asayiş