Beyazgül: “Viranşehir’in trafik yükü hafifleyecek”

Büyükşehir Belediye Başkanı Beyazgül çeşitli temas ve incelemelerde bulunmak üzere gittiği Viranşehir’de yürütülen çalışmaları inceledi....

ŞANLIURFA -Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül beraberinde, Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, AK Parti Viranşehir İlçe Başkanı Ali Tekin ile birlikte Viranşehir’de yapımı devam eden alternatif çevre yolunda incelemelerde bulundu.

Şehir içi trafiğini rahatlatmak için Viranşehir’de başlanılan 40 metre genişliğinde ve 7 kilometre uzunluğunda alternatif çevre yolu çalışmasını inceleyen Beyazgül çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Yapımı tamamlandığında trafik yükünü ciddi oranda azaltacak, ulaşım sürelerini önemli ölçüde kısaltacak alternatif çevre yolu projesiyle şehir içi trafik yoğunluğu da rahatlamış olacak.

İncelemelerinin ardından değerlendirmelerde bulunan Beyazgül çalışmaların tamamlanmasıyla trafiğin rahatlayacağını ifade etti.

Beyazgül, “Viranşehir Çevre Yolunda yapımı devam eden çalışmaları inceledik. Şehir içi trafiğini azaltmak adına alternatif bir çevre yolu yapıyoruz. Çevre yolu tamamlandığında Viranşehir ilçemizin trafik yükü daha da hafiflemiş olacak. Birlik ve beraberlik içerisinde yapmış olduğumuz çalışmalarımız burada olduğu gibi diğer ilçelerimizde de devam etmektedir. Viranşehir çevre yolu uzun yıllardır beklenen bir yoldu. Kendi ekip ve araçlarımızla, birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Viranşehir ilçemize ve halkımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci ise, “Daha önce birkaç etabını bitirdiğimiz alternatif çevre yolumuzu inceledik. Bu yol bitince Viranşehir’in trafiği ciddi bir şekilde rahatlayacak. Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül’e özverili çalışmalarından ve emeklerinden ötürü teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

BİHA


23 Şub 2022 - 18:47 Şanliurfa- Asayiş