CHP’nin yeni il başkanı Karadağ: Urfa’mızın yeni bir umuda ihtiyacı var

CHP Şanlıurfa İl Başkanlığında devir teslim töreni yapıldı....

ŞANLIURFA –Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şanlıurfa İl Başkanlığında devir teslim töreni gerçekleşti.

CHP Şanlıurfa İl Başkanlığına Hayrettin Cidir’in görevden alınmasının ardından partinin genel merkezi tarafından mimar Ferhat Karadağ getirilmişti. Karadağ, bugün partinin il binasında gerçekleştirilen törenle görevi devraldı.

Törene CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, partinin il ve ilçe teşkilat üyeleri ile Ferhat Karadağ katıldı.

Karadağ görevi, Hayrettin Cidir’in yardımcısı Ahmet Budak’tan devraldı.

Törenden konuşan Milletvekili Aziz Aydınlık, partinin eski yönetimine yaptıkları çalışmalardan ötürü teşekkür edip yeni il yönetimine de başarılar diledi.

KARADAĞ: “URFALI, SİYASİ KUTUPLAŞMANIN TARAFI OLAMAZ”

Görevi devralan Karadağ, CHP’yi Urfa’da yeniden sahip oldu güce kavuşturacaklarını söyledi.

Karada, şunları ifade etti:

“Memleket uzun bir süredir bir suskunluk sarmalında can çekişmektedir. Tarihin başladığı bu kent bugün adeta kaderine terk edilmiştir. Cumhuriyet Halk Partisi kendi bağımsızlık mücadelesini başarıyla yürütmüş bu şehrin dinamiklerinde varlığını ve gücünü her daim korumuştur. Yola beraber çıktığımız arkadaşlarımızla Halk Partisi'ni Urfa'da yeniden sahip olduğu güce kavuşturacağız.”

Karadağ, önlerinde meşakkatli bir yol bulunduğunun farkında olduklarını belirterek, “Ancak bilinmelidir ki zorluklar bize yoldaştır. Urfa'nın hak ettiği itibara, insanımızın ise ihtiyacı olan refaha kavuşması bizlerin en asli görevidir. Rabbim hakka yardım etsin” diye konuştu.


“URFA’NIN YENİ BİR UMUDA İHTİYACI VAR”

“Birlikte yola çıktığımız arkadaşlarımızın hepsi çok kıymetli ve mesleki yaşamlarında başarılı” diyen Karadağ, listelerinin Urfa’yı ve Urfalıyı en iyi biçimde temsil edecek isimlerden oluştuğunu kaydetti.

Karadağ, şunları söyledi:

“Çıktığımız her platformda hiçbir soru işareti bırakmadan, kişisel bir çıkarın söz konusu olamayacağını bilerek ‘Urfalıların talebi bu’ diyebilecek bir ekip kurduk. Ahlak ve etik dışına çıkmadan, hakkıyla yönetmek için Bismillah dedik. Urfalı, siyasi kutuplaşmanın tarafı olamaz. Bizler birbirimizin komşusu, dostu, akrabasıyız. Damları bitişik, sokakları dar, gönlü geniş, üzüntüsü ve sevinci ortak insanlarız. Öğrencimiz, işçimiz, çiftçimiz geleceği için kaygılanmasın diye başaracağız, 70 yaşını devirmiş amcalarımız, teyzelerimiz bayat ekmek kuyruklarına mecbur kalmasın diye başaracağız, faturaları dağ gibi büyümüş esnafımız ekmek teknesini kaybetmesin diye başaracağız. Urfa’mızın yeni bir umuda ihtiyacı var. Sahipsiz denmesin artık memleket için. Çıktığımız bu yolda bütün uğraşımız bunun içindir.”

Karadağ, yeni ekibin ve çalışmalarının Urfa için hayırlara vesile olmasını diledi.

BİHA


25 Şub 2022 - 17:21 Şanliurfa- Asayiş