Kandilde binlerce aileye ekmek dağıtıldı

Şanlıurfa Rahmet Derneği, Miraç Kandili dolayısıyla Eyyübiye'de binlerce aileye ekmek dağıtıldı. Ekmek dağıtımında yoğunluk oluşurken Dernek Başkanı Mehmet Doğan "Rabbimize yakınlaşmak amacıyla ihtiyaç sahibi ailelerimize ekmek dağıttık" dedi....

EYYÜBİYE- Şanlıurfa'da Miraç Kandili'nde anlamlı bir yardımlaşmaya sahne oldu.

2017 yılından bu yana kentte özellikle yetim ve öksüzler ile engellilere yardım eli uzatan Şanlıurfa Rahmet Derneği, kandil dolayısıyla da "Lokmamız helaldir yiyene, kapımız açıktır girene" sözüyle yola çıktı ve hayırseverlerin desteğiyle Eyyübiye İlçesi Şıh Maksut Mahallesi'ne giderek ekmek dağıttı. Çoluk çocuk genç yaşlı binlerce vatandaşa ulaşan dernek üyeleri, toplamda 5 bin ekmeği ihtiyaç sahipleriyle buluşturdu.

DERNEK BAŞKANI DOĞAN: İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN SOFRALARINA MİSAFİR OLACAĞIZ

Dağıtım sonrası açıklamalarda bulunanŞanlıurfa Rahmet Derneği Başkanı Mehmet Doğan "2017'den beri Şanlıurfa’da ihtiyaç sahibi ailelerin ihtiyaçlarını görmeye çalışıyoruz. Bununla ile ilgili farklı çalışmalar yapıyoruz. Bu konuda da hiç bir kandili en azından boş geçirmemek için hayırseverlerinde talepleri doğrultusunda yardımlarımızı dağıtıyoruz. Toplamda bugün 5 bin ekmek bin ailemize dağıtımı yapıldı. Hayırseverlerinde desteği ve onların talepleri doğrultusunda ekmekleri ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırdık. En azından bugün iftar sofralarında ihtiyaç sahibi olan kardeşlerimizin sofralarına da misafir olacağız" dedi.


"UZUN SÜREDİR İŞSİZLİKLE BOĞUŞAN AİLELERİMİZ VAR"

Dernekte yaklaşık 2 bin ailenin kayıtlı olduğunu belirten Başkan Doğan, "Şanlıurfa'da şu anda bizim kayıtlı bin 836 ailemiz mevcut. Bu ailelerimizin içinde yetim, mahkum, ihtiyaç sahibi olan uzun süredir işsizlik ile boğuşan, engelli bireylerin bulunduğu ailelerimiz var" ifadelerini kullandı.


RAMAZAN AYI'NDA HEDEF 2 BİN AİLEYE ULAŞMAK

Ramazan Ayı'nda da yardımlarının süreceğini kaydeden Başkan Doğan şöyle konuştu:

"Ramazan Ayı'nda şuan toplamda 2 bin aile hedefimiz var. Her bir aileye toplamda bin liralık gıda kolileri hazırlayacağız. Toplamda 2 bin ailemize destek sunacağız ve bunun yanında da ekmek fişlerini fırınlardan satın alıyoruz. İhtiyaç sahibi ailelerimize ekmek fişlerini dağıtıyoruz. Ramazan Ayı boyunca ekmek sadakası da dağıttırmak isteyenler bu yönde bize destek oluyorlar. Nakdi yardımlarımız da mutlaka olacaktır fitre ve zekat olarak. Ramazan Ayı'nın son haftasına girdiğimizde bu defa çocuklarımıza bayramlık desteği talep edeceğiz. İhtiyaç sahibi ailelerimizin çocuklarına da bayramlık dağıtacağız nasip olursa"

"DİĞER KANDİLDE FARKLI BİR ETKİNLİK YAPACAĞIZ"

Başkan Doğan herkesin Miraç Kandili'ni de kutlayarak "Miraç Kandilinde Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) bu mübarek gecede de namaz emredilmişti. Miraç bir yerde Rabbime yakınlaşma manasında geliyor. Bizler de bugün bu vesile ile rabbimize yakınlaşmak amacıyla ihtiyaç sahibi ailelerimize ekmek sadakalarını hayırseverler yardımıyla dağıttık. Toplamda 5 bin ekmek bin ailemize bin haneye misafir olduk. Şanlıurfa Rahmet derneği olarak bu mübarek gecelerde kandillerde boş geçmeden değerlendirmek istiyoruz. En azından bugünde bunu yaptık. Nasip olursa bir dahaki kandilde de farklı bir etkinlik mutlaka yapacağız. Yine ihtiyaç sahibi ailelere yönelik çalışmalarımız devam edecektir" diye konuştu.

BİHA


27 Şub 2022 - 22:46 Şanliurfa- Asayiş