Akçakale zabıtasından denetim

Akçakale’de zabıta ekipleri gıda satışı yapan yerlerde denetim yaptı. Denetimlerde sahte şampuan, çok sayıda tarihi geçmiş ürün ele geçirdi....

AKÇAKALE- Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde zabıta ekipleri, Ramazan ayı öncesi ilçe merkezindeki zincir market ve bakkallarda denetim yaptı.

Denetimlerde ürünlerin tarihi, gramajı, etiket fiyatları, hijyen durumları, stoklanan ürün olup olmadığı kontrol edildi. Denetimlerde çok sayıda tarihi geçmiş ürüne el konulurken, sahte şampuanlar da ele geçirildi.

Denetlemelere eşlik eden Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yaşarer, ilçe genelinde zincir marketlerde ve bakkallarda denetim yaptıklarını belirterek, şunları ifade etti:

“Ramazan öncesinde fahiş fiyatlar, stokçuluk ve tarihi geçmiş ürünler üzerinde yapılan denetimlerde zincir marketler ve küçük esnaflar denetlenmiş ve yapılan denetimler sonucunda fahiş fiyat ve stokçuluk yapan esnafa gerekli cezai yaptırım uygulanmış; ayrıca tarihi geçmiş ürünler toplanmış ve imha edilmek üzere geçici olarak muhafaza altına alınmıştır. Zabıta ekibi arkadaşlara teşekkür ediyorum”.

BİHA


31 Mar 2022 - 12:13 Şanliurfa- Asayiş