Tüysüz: Bu işin takipçisiyiz

DEVA Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığından 15 gündür elektriği kesik olan Suruç ilçesine bağlı kırsal Tavşan Mahallesini ziyaret etti....

SURUÇ- Şanlıurfa'nın Suruç ilçesine bağlı kırsal Tavşan Mahallesini ziyaret eden Demokrasi ve Atılım Partisi (Deva) Şanlıurfa İl Başkanı Av. Ahmet Tüysüz, Suruç İlçe Başkanı Yakup Çelik ve beraberindeki heyet ile 15 gündür elektriği kesik olan mahalleden yetkililere seslendi.

İlçeye bağlı Tavşan Mahallesinde trafo patlamasından kaynaklanan arıza dolayısıyla 15 gündür elektrik alamadıklarını belirten vatandaşlar, Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ) yetkililerine isyan etti.

Mahalle sakinlerini dinleyen Tüysüz, enerji kesintisinden kaynaklanan su sıkıntısına da dikkat çekerek şöyle dedi:

"Elektrik kesintisinden kaynaklanan su kesintisi özellikle pandemi döneminde ciddi sıkıntılara sebep olmaktadır. Sussuz bir yaşam düşünülebilinir mi? Elektrik faturalarının bu kadar fahiş geldiği bir dönemde, özelleştirilmiş olan şirketin vatandaşa daha iyi bir hizmet sunması gerekirken, bir mahallenin 15 gün boyunca günümüzde artık temel bir ihtiyaç olan elektrikten mahrum bırakılması kabul edilemez. Yetkililere buradan sesleniyorum. Birilerine bu şirketi peşkeş çektirirken verilmesi gereken hizmeti ise bu kadar kalitesiz, bu kadar kötü ve fahiş fiyattan vermelerine neden sessiz kalmaktalar. 70 haneye sahip bir mahallenin 15 gün boyunca neden elektriksiz bırakıldığı sorusunu biz buradan bekliyoruz. Bu işin takipçisi olacağız.”

Elektrik sıkıntısı çeken mahalleliler ayrıca, DEDAŞ'a konuyla ilgili defalarca dilekçe verdiklerini ancak olumlu-olumsuz herhangi bir cevap alamadıklarını bu haliyle üst üste geçmiş tellerin her an kopup birilerinin elektriğe kapılma riski nedeniyle büyük tehlike saçtığını kendi imkanları ile telleri düzeltmeye çalıştıklarını her eve elektrik yokken bile sayaçlara dahi bakılmadan fahiş faturalar geldiğini, yetkililerin bir an önce bu sorunu çözmelerini beklediklerini ifade ettiler.

BİHA


31 Mar 2022 - 18:07 Şanliurfa- Asayiş