Hem men edildi hem de para cezası aldı

PFDK, Şanlıurfasporlu futbolcu Mücahit Atalay, sportmenliğe aykırı hareketleri nedeniyle 1 maçtan men ve 3 bin TL para cezası verdi....

ŞANLIURFA -Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig Beyaz Grupta mücadele eden Şanlıurfaspor’un futbolcusu Mücahit Atalay’a Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’dan (PFDK) ceza geldi.

Ligde Anagold 24Erzincanspor ile oynanan maçta talimatlara aykırılık nedeniyle Şanlıurfaspor kulübüne ihtar cezası verilirken kulüp futbolcusu Mücahit Atalay’a da maçta aykırı hareketler yaptığı gerekçesiyle 1 maçtan men ve 3 bin TL para verildi.


TFF tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Şanlıurfaspor Kulübü antrenörü Aytekin Kıran'ın, 26.03. 2022 tarihinde oynanan Anagold 24Erzincanspor-Şanlıurfaspor TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, akreditasyon kartını görünür bir şekilde boynuna asmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle İhtar Cezası ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada Şanlıurfaspor Kulübü sporcusu Mücahit Atalay'ın, sportmenliğe aykırı hareketleri nedeniyle 1 Resmi Müsabakadan Men ve 3.000.-TL Para Cezası ile cezalandırılmasına karar verildi”.

BİHA


01 Nis 2022 - 10:02 Şanliurfa- Asayiş