Yalçınkaya: Ramazan birlikteliğin zirvede yaşandığı zamandır

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, Ramazan gelişi dolayısıyla yayımladığı mesajında,“ ‘İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır’ hadis-i şerifinin rehberliğinde hizmet etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı....

AKÇAKALE-Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, 11 ayın sultanı Ramazan’ın gelişi münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Yakçınkaya, rahmet, mağfiret ve bereket ayı olan Ramazan’ın tüm İslam âlemine hayırlı olmasını diledi.

Ramazan’ın birlik ve beraberliğin zirvede yaşandığı bir zaman dilimi olduğuna dikkat çeken Yalçınkaya, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“’Evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu azaptan kurtuluş’ olan Ramazan ayına erişmenin mutluluk ve huzurunu yaşıyoruz. Bu mübarek günlerde oruç ibadetini yerine getirmenin yanı sıra yardımlaşma ve dayanışmanın; ayrıca birlik ve beraberliğin zirvede yaşandığı zaman dilimidir. Bizler de ‘insanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır’ Hadis-i Şerif´inin rehberliğinde hizmet etmeye devam edeceğiz. Ramazan ayının ve bu mukaddes atmosferin başta İslam Alemi olmak üzere tüm insanlık ve Akçakaleli hemşehrilerim için hayırlara vesile olmasını diliyorum”.

BİHA


01 Nis 2022 - 14:12 Şanliurfa- Asayiş