Canpolat: Ramazan başkasına el uzatmaktır

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, mübarek Ramazan ayı dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Her yıl Allah’ın rahmetini umarak geçirdiğimiz Ramazan ayının bir yenisine daha ulaşmış bulunmaktayız” ifadesini kullandı....

Başkan Canpolat, Ramazan ayının huzur, barış ve sağlık getirmesini temenni ettiği mesajında, şunları kaydetti:

“Her yıl Allah’ın rahmetini umarak geçirdiğimiz Ramazan ayının bir yenisine daha ulaşmış bulunmaktayız. İnananlar için manevi hazzın, her türlü bedeni ihtiyaçtan daha ulvi olduğunun idrak edildiği Ramazan ayının, tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ederim. İhtirasları peşinde koşarken nerde duracağını bilmeyenlere durup düşünebilmeleri için hayatının yıllık bölümlerine konulmuş bir zaman durağıdır, Ramazan. Açlığın, yokluğun, yoksulluğun idrakine varıp gereğini, eyleme dönüştürmektir.

İman etmekle kalmayıp salih amellerle ömrüne en güzel şekilde vefa göstermektir. Elinden geldiğini ardına bırakmamaktır Ramazan. Bu vesileyle, Haliliye Belediyesi olarak gönülleri inşa etmekle birlikte, kapısı çalınmaya muhtaç kıymetli vatandaşlarımızı da çalışma azmimizi artırarak gözetleyeceğimizi buradan belirtmek isterim. Ramazan ayı, sadece yemek içmekten ve arzulardan kesilmek değildir. Aynı zamanda, öfkesine ve nefsine karşı mücahede etmek, Müslüman kardeşine müşahede etmek, sulh ve selamet içerisinde güzelliklerin oldukça yaşanmasına müsaade etmektir.

Bu duygularla, orucun tutulduğu en güzel şehirlerden biri olan Şanlıurfa’da, Ramazan ayının huzur, barış, sağlık ve afiyet getirmesini diler, başta hemşerilerim olmak üzere bütün İslam âleminin Ramazan ayının hayırlı olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim. Ramazan, başkasına el uzatmanın zamanıdır. Hayırlı ve bereketli Ramazanlar olsun”.

BİHA


01 Nis 2022 - 14:37 Şanliurfa- Asayiş