Şanlıurfaspor'da teknik direktör enflasyonu

Teknik Direktör Serdar Bozkurt ile yolların ayrıldığı Şanlıurfaspor’da Başkan Emin Yetim döneminde adeta teknik direktör enflasyonu yaşanıyor....

ŞANLIURFA- Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig Beyaz Grupta sezona şampiyonluk hedefiyle başlayan Şanlıurfaspor, bu sezon beklentileri karşılayamadı.

Son olarak Serdar Bozkurt’la karşılıklı olarak yolları ayıran sarı yeşilli yönetim bu sezon 5. kez teknik direktör değişikliğine gitti. Ligin bitimine 6 hafta kala yapılan değişiklik sezonun çok kritik hamlelerinden. Birkaç hafta öncesine kadar play-off hedefleri bulunan ekip düşme hattına yakın bir noktada bulunuyor. Bu istikrarsızlık tablosunda, Başkan Emin Yetim’in sık sık teknik direktör değişikliğine gittiği görülüyor.

Şanlıurfaspor Kulüp Başkanı Emin Yetim, 552 gündür takımın başında görev yapıyor. Yetim, iki sezonda Mutlu Yılmaz, Kemal Kılıç, Tolga Doğantez, Mustafa Alper Avcı, Cüneyt Biçer, Gürses Kılıç, Serdar Bozkurt, Ali Tandoğan ve Hakan Yılmaz olmak üzere 9 farklı teknik adamla çalıştı.

HENÜZ ÜÇÜNCÜ HAFTADA İLK DEĞİŞİKLİK

Şanlıurfaspor bu sezona Teknik Direktör Gürses Kılıç ile başladı. Ligin henüz 3. haftasında Şanlıurfaspor yönetimi teknik adamla yollar ayrıldı.

Gürsel Kılıç’tan boşalan teknik direktörlüğe genç çalıştırıcı Serdar Bozkurt getirildi. Takımın başında biri kupa, 8’i lig olmak üzere toplam 9 maça çıkan Bozkurt, bu maçlardan 4 galibiyet 4 beraberlik ve 1 mağlubiyet aldı. Alınan bu sonuçlardan sonra genç çalıştırıcı ile yollar ayrıldı.

İLK DEVREDE DÖRT TEKNİK ADAM

Ardından takım, 2017 yılında da sarı yeşilli ekibi çalıştıran Ali Tandoğan’a emanet edildi. Sarı yeşilli ekip eski çalıştırıcısıyla da istediği sonuçları bir türlü alamadı. 6 haftada galibiyet yüzü göremeyen Tandoğan ile yollar bir kez daha ayrıldı.

Başkan Yetim, Ali Tandoğan sonrası takımın başına bu kez Hakan Yılmaz’ı getirdi. Sadece 2 gün takımın başında kalan Yılmaz, ailevi nedenleri göstererek takımdan ayrıldı.

EN UZUN BOZKURT’LA ÇALIŞILDI

Şanlıurfaspor yönetimi son olarak takımı yeniden Serdar Bozkurt’a emanet etti. İkinci devreye Bozkurt’la başlayan sarı yeşilli ekip istediği yine sonuçları yine alamadı. Bozkurt yönetiminde 11 maça çıkan takım 3 galibiyet, 6 mağlubiyet ve 2 beraberlik aldı. Alınan kötü sonuçların faturası yine teknik direktöre kesildi ve genç çalıştırıcı ile yollar bir sezonda ikinci kez ayrıldı.

2021-2022 sezonunda takımı 2 kere çalıştıran Bozkurt, 20 maçta takımın başında görev aldı. Emin Yetim yönetiminin görevde bulunduğu sürede en uzun çalışılan teknik adam oldu.

İKİ GÜNLÜK TEKNİK ADAM

Hakan Yılmaz, Emin Yetim yönetiminin en kısa süre görevde kalan teknik direktörü oldu. Sadece 2 gün görevde kalan Yılmaz, ailevi nedenlerle sarı yeşilli ekibin yönetiminden affını istedi.

Sarı yeşilli ekip topladığı 34 puanla ligde 13. basamakta yer alıyor.

MUSTAFA EKİNCİ- ÖZEL HABER -BİHA


01 Nis 2022 - 17:12 Şanliurfa- Asayiş