Meslek lisesi öğrencileri hem eğlendiler hem eğlendirdiler

Şanlıurfa’da “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi” kapsamında hasta, zihinsel engelli çocuklar ile köy okullarında eğitim gören çocuklara yönelik etkinlikler düzenlendi....

ŞANLIURFA- Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından uygulanan “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi” kapsamında gerçekleştirilen sosyal etkinliklere, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’in eşi Gülhan Erin de katıldı.

Mart ayı boyunca özellikle evinden çıkamayan hasta, zihinsel engelli çocuklar ile köy okullarında eğitim gören çocuklara yönelik faaliyetlerin gerçekleştirildiği proje kapsamında, hasta ve engelli çocuklar evlerinde ziyaret edildi. Gülhan Erin’in hediyeleri ile sevinen çocuklara, palyaço gösterileri sunuldu. Sağlığın tam bir iyilik hali olması tanımından yola çıkan sağlık hizmetleri alanındaki öğretmen ve öğrenciler, hasta çocukları mutlu etmek için çok sayıda çalışma gerçekleştirirken, Şanlıurfa Zihinsel Engelliler Derneği’nin engelli ailelerine yönelik düzenlediği etkinliklere de katıldılar.

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören lösemi hastası çocukların da ziyaret edildiği projede, lösemili çocuklara yönelik gösteriler sunuldu. Gösterileri heyecan ve neşe içinde izleyen çocuklara Gülhan Erin tarafından oyuncaklar hediye edildi.

Son olarak Mehmetçik Köyü İlkokulu’nu ziyaret eden meslek liseleri öğretmen ve öğrencileri, Kütüphaneler Haftasında toplanan kitaplarla, köy okul kütüphanesini zenginleştirdiler. Burada da çocuklara yönelik bir gösteri sunan öğrenciler, çocukların büyük ilgisiyle karşılandılar.

BİHA


01 Nis 2022 - 17:52 Şanliurfa- Asayiş