Şanlıurfa'da bin aileye Ramazan öncesi gıda yardımı

Akçakale'de faaliyet gösteren yardım derneği hayırseverlerin desteğiyle hazırlanan gıda kolilerini ihtiyaç sahiplerine dağıttı....

AKÇAKALE- Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde faaliyet gösteren Fecr Uluslararası İnsani Yardım Derneği, Ramazan ayı dolayısıyla son 1 ayda ihtiyaç sahibi bin aileye gıda kolisi yardımında bulundu.

Şanlıurfa başta olmak üzere Akçakale, Harran ve kırsal mahallelerde bir aylık tespit çalışmalarının ardından ailelerin isimleri belirlendi. Hayır sahiplerinin gönderdikleri gıda kolileri, binlerce ailenin tespiti yapıldıktan sonra Akçakale Kapalı Spor Salonu'nda dağıtım gerçekleştirildi.

Dağıtıma Akçakale Kaymakamlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Öztürk, Akçakale Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürü Mahmut ışık, Akçakale Fecr Derneği Avukatı Mustafa Aygün, dernek gönüllüleri ve yöneticileri katılım gösterdi.

"YOKSULLUĞUN KOL GEZDİĞİ BİR SÜREÇTE..."

Konuya dair açıklama yapan Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Aygün, ülkedeki ekonomik nedenlerden dolayı bir çok aileler gıda ulaşımında oldukça güçlük çektiklerini dile getirdi ve "Dernek gönüllüleriyle beraber bu kapsamda yoksulluğun kol gezdiği bir süreçte bu mazlumlara sahip çıkmak bizim boynumuzun borcudur" dedi.

BİHA


01 Nis 2022 - 21:47 Şanliurfa- Asayiş