Eyyübiye’de öğrenciler için tiyatro gösterimi

Eyyübiye’de “Ovanın başakları okuyor” kitap okuma yarışmasında başarılı olan öğrencilere, tiyatro gösterimi yapıldı....

EYYÜBİYE -Eyyübiye Belediyesi ve Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün birlikte organize ettiği ‘Ovanın Başakları Okuyor’ kitap okuma yarışmasında başarılı olan öğrencilere, tiyatro gösterimi yapıldı.

Eyyübiye Belediyesi ve Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yapılan ‘Ovanın Başakları Okuyor’ kitap okuma yarışması ve Bilim Fuarı, Ambartepe Ortaokulu, Altınbaşak Ortaokulu, Maskan Ortaokulu, İkizce Ortaokulu, Güzelkuyu Ortaokulu ve Uğurlu Orta Okullarının katılımıyla başlamıştı.

Öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak, kelime dağarcığını geliştirmek, düşünmeye sevk ederek yaratıcılığı artırmaya katkı sunmak ve aynı zamanda ilçedeki öğrencilerin genel kültür seviyelerini geliştirmek için hayata geçirilen projede başarılı olan öğrencilere çeşitli hediyeler veriliyor.

Eyyübiye Belediyesi Batıkent Kültür Merkezinde düzenlenen ve başarılı öğrencilerin yoğun katılım gösterdiği tiyatro gösterisinin, proje kapsamında tüm okullara da yayılması için çalışma başlatıldı.

Etkinliğe katılan öğrenciler, kendilerine sundukları imkanlardan dolayı Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’a teşekkür etti.

BİHA


02 Nis 2022 - 12:52 Şanliurfa- Asayiş