Viranşehir TMO önünde arpa kuyruğu

Viranşehir’de hayvanları için arpa almak isteyen vatandaşların Toprak Mahsulleri Ofisinin önünde akşam saatlerinde uzun kuyruklar oluşturduğu görüldü. CHP’li vekil Mahmut Tanal duruma tepki gösterdi....

Viranşehir’de hayvanları için arpa almak isteyen vatandaşların Toprak Mahsulleri Ofisinin önünde akşam saatlerinde uzun kuyruklar oluşturduğu görüldü. CHP’li vekil Mahmut Tanal, “Ülkeyi, Şanlıurfa'yı, çiftçimizi bu duruma düşürenler utansın” diye duruma tepki gösterdi.

VİRANŞEHİR – Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde hayvanlarını doyurabilmek için arpa almak isteyen vatandaşlar, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) önünde uzun kuyruklar oluşturdu. TMO önündeki kuyruklar akşam saatlerine kadar sürdü. Aslen Urfalı olan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, uzun araç kuyruğu görüntülerini sosyal medya hesabından paylaştı. “GAP'ın, tarımın başkenti Şanlıurfa, sen bu hallere mi düşecektin?” ifadesiyle tepkisini belirten Tanal, paylaşımında şunlara yer verdi:

“Yer Viranşehir ilçesi. Görüntüler bu akşam çekildi. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) önünde arpa kuyruğu. Hayvan sahipleri, TMO'dan azıcık arpa satın alabilmek için birbiriyle yarışıyor.

Akşam karanlığında bile araçlarla kuyruğa giriliyor. Hayvanları aç bekleyen vatandaşlar, arpa satışı başlayana, sıra kendilerine gelene kadar araçta uyuyor.

2 gündür kuyrukta bekleyenler bile var. Ülkeyi, Şanlıurfa'yı, çiftçimizi bu duruma düşürenler utansın!”.

BİHA


03 Nis 2022 - 12:31 Şanliurfa- Asayiş