Büyükşehir’den her gün 6 bin 500 kişiye sıcak yemek

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, cömertliğin, misafirperverliğin şehri Şanlıurfa’da her yıl Ramazan Ayı dolayısıyla ailelerin sofralarına sıcak yemek ulaştırarak Halil İbrahim bereketini yaşatıyor....

ŞANLIURFA - Ramazan Ayı boyunca 195 bin vatandaşa sıcak yemek ulaştıracak olan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi daha önceden tespiti yapılan yaşlı, engelli, kimsesiz ve ağır hastalıkları bulunan, yemeğini yapamayacak durumda olan vatandaşların kapılarına kadar giderek yardımlaşma ayı olan Ramazan’ın maneviyatını yaşatıyor.

Şanlıurfalı vatandaşların ve tüm İslam aleminin mübarek Ramazan Ayı’nı tebrik eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “Ramazan Ayı boyunca 195 bin vatandaşımızın evine sıcak yemek götüreceğiz” dedi.

“TUTMADIĞIMIZ EL GİRMEDİĞİMİZ GÖNÜL KALMAYACAK”

Şanlıurfa’da ihtiyaç sahibi ailelerin kapılarını tek tek çalarak Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin vatandaşlarımızın emrinde olduğunu belirtiyoruz. Ramazan Ayı boyunca tutmadığımız el, girmediğimiz gönül kalmasın diye ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olarak gönül sofralarına misafir olacağız.

“VATANDAŞIMIZIN GÖNÜL SOFRASINA MİSAFİR OLACAĞIZ”

Şanlıurfa’da ihtiyaç sahibi bir ailenin kapısını çalıyoruz. Yetim bir aile… Evin içerisinde temel ihtiyaçların olmaması durumunda hemen harekete geçerek ailemizin tüm ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Buzdolabından çamaşır makinesine, halısından perdesine kadar tamamlıyoruz. Ailemize yardım elini uzatıyoruz. Akabinde iftar sofralarını kurarak gönüllerince bir iftar yapmalarını sağlıyoruz.

“ŞANLIURFA PAYLAŞMANIN VE DAYANIŞMANIN ŞEHRİDİR”

Şanlıurfa Hz. İbrahim’in şehridir. Bu şehir cömertliği, misafirperverliği ile nam salmış, misafirsiz sofraya oturmayan halkın, paylaşmanın ve dayanışmanın şehridir. Burada misafirler için kurulan sofralar bereketlidir. Ev sahibi misafire hakkıyla hizmet etmenin tatlı telaşını yaşar.

BİHA
03 Nis 2022 - 16:02 Şanliurfa- Asayiş