Mezarlıkların demir korkuluklarını çaldılar

Son zamanlarda yaşanan hırsızlık olayları arttı. Cami musluğu, bina kapısı, bakır kablolar derken hırsızlar bu defa mezarlıklara dadandı....

Birecik’te mezarlığa giren hırsızlar, mezarlığın duvarlarını çevreleyen demir korkulukları çalarken, mezarlara da zarar verdi. Mezarlığa gelen vatandaşlar, gördükleri manzaraya tepki gösterdi.

Birecik Asri Mezarlığına giren hırsızlar, mezarlığın duvarlarını çevreleyen kilolarca ağırlığındaki demir korkulukları yerinden sökerek çaldı. Hırsızlar, bir de bu yetmezmiş gibi çok sayıda mezara zarar verdi. Yakınlarının mezarına ziyarete gelen vatandaşlar, gördükleri manzara karşısında şok geçirdi.

DİRİYE OLMADIĞI GİBİ ÖLÜYE DE SAYGI YOK

Mezarlıktaki hırsızlığa karşı bir an önce harekete geçilmesini isteyen bir vatandaş, Birecik Asri Mezarlığı’nda şehitlerin de kabirlerinin bulunduğunu belirterek yetkililerden yardım istedi. Mezarlıkta görevlendirilen iki hizmetlinin yeterli olmadığını vurgulayan vatandaş, “Hizmetliler defin işleriyle mi uğraşsın yoksa hırsızlarla mı mücadele etsin” diye sordu.

Öte yandan Şanlıurfa’da kent merkezinde kağıt toplayıcılar da Harran Kapı Mezarlığının korkuluklarına dadandı. “Çekçekçiler” diye tabir edilen toplayıcılardan birinin mezarlıktan söktüğü korkuluğu arabasına koyarak götürdüğü kameralara yansıdı.

BİHA04 Nis 2022 - 15:07 Şanliurfa- Asayiş