Eyyübiye'de taşlı sopalı kavga edenleri Vali Erin barıştırdı

Eyyübiye’de dün 14 kişinin yaralandığı kavganın ardından husumetli iki aile fertleri Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin tarafından barıştırıldı....

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesine bağlı Uğurlu Mahallesinde dün akşamüzeri aralarında husumet bulunan birbirine akraba iki aile fırın önünde tartıştı. Kısa sürede büyüyen tartışma iki aile yakınlarının katılmasıyla büyüyerek kavgaya dönüştü.

Yolu trafiğe kapatarak birbirine taş ve sopalar ile saldıran kalabalık, ihbarla gelen ekiplerin zırhlı araçtan biber gazı ve tazyikli su ile yaptığı müdahale ile uzaklaştırıldı.

Kavgada yaralanan 14 kişi ambulanslarla ve sivil araçlarla Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesine, Balıklıgöl Devlet Hastanesine ve Harran Üniversitesi Hastanesine götürüldü. Yaralılar yapılan tedavilerinin ardından taburcu edildi.

VALİ ERİN BARIŞTIRDI

Kavga sonrası beraberinde protokol üyeleriyle mahalleye gidenŞanlıurfaValisi Abdullah Erin,husumetliailelerle bir araya geldi. Ramazan ayı dolayısıyla sükunet çağrısında bulunanVali Erin, daha sonra aileleri barışmaya ikna etti. Barışa ikna olunmasının ardından aileler birlikte dua ederek husumeti sonlandırdıklarını ilan etti.

BİHA


04 Nis 2022 - 17:17 Şanliurfa- Asayiş