Viranşehir Meclisi’nde üye seçimi

Viranşehir Belediyesi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın birinci oturumu, Belediye Başkanı Salih Ekinci başkanlığında gerçekleştirildi....

VİRANŞEHİR –Viranşehir Belediye Meclisi salonunda yapılan toplantıya, Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, belediye meclis üyeleri, belediye birim müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Ekinci, Ramazan ayının başlaması dolayısıyla belediye meclis üyeleri, birim müdürleri ve katılımcı vatandaşların Ramazan-ı şerifleri tebrik ederek, alınacak kararların hayırlara vesile olması dileğinde bulundu.

Hizmet dolu 3 yılı geride bıraktıklarını aktaran Ekinci, son 3 yılda ilçede yapılan yatırım ve çalışmaları anlattı.

Ekinci, hedeflerinin 2022 yılında da hizmet atağını artırarak devam edeceklerini kaydetti.

Yapılan konuşmanın ardından, meclis üyelerinin gündem dışı verdiği soru önergeleri tek tek okunarak, oy birliği ile gündem maddelerine eklendi.

Gündem maddelerinin görüşüldüğü toplantıda, üç daimi encümen üye seçimi, İmar komisyon üye seçimi ile plan ve bütçe komisyon üye seçimi yapıldı.

Onaylanan 3 maddenin ardından belediye de çalışan 3 personelin derece değişikliği için kadro iptal ihdasın yapılması maddesi oy birliği ile onaylandı.

Belediyenin 2021 yılı faaliyet raporunun da görüşüldüğü toplantı yaklaşık 2 saat sürdü.

BİHA


05 Nis 2022 - 11:07 Şanliurfa- Asayiş