Urfa dahil 6 ilde silah kaçakçılığı operasyonu

Aralarında Şanlıurfa’nın da bulunduğu 6 ilde, silah kaçakçılığıyla mücadele kapsamında düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda 61 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin 21’i tutuklandı....

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosunca, "suç örgütü kurmak, yönetmek ve üye olmak", "örgütün faaliyeti çerçevesinde izinsiz olarak ateşli silah ve mermileri ülkeye sokma, imal etme, nakletme ve satma" ve "münferit olarak ateşli silah ve mermileri ülkeye sokma, nakletme ve satma" suçlarından yürütülen soruşturma kapsamında, atölyelerde kaçak ürettiği çok sayıda silahı piyasaya sürerek haksız kazanç elde ettiği öğrenilen 76 şüpheli tespit edildi.


URFA’DA DA OPERASYON YAPILDI


İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yaklaşık 2 yıl süren teknik ve fiziki takip sonrası şüphelileri yakalamak üzere İstanbul merkezli, Çanakkale, Rize, Şanlıurfa, Antalya ve Kastamonu'da eş zamanlı operasyonlar düzenlendi.

Toplamda 88 adrese yapılan operasyonlarda 61 şüpheli gözaltına alındı.

Adreslerde yapılan aramalarda, 38 tabanca ve 4 av tüfeği ile çok sayıda şarjör, mermi ve silah yapımında kullanılan malzeme ele geçirildi.

Gözaltına alınanlardan 37 şüpheli adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 21'i tutuklandı, 16'sı ise haklarında adli kontrol tedbiri uygulanarak serbest bırakıldı.

Firari 15 şüpheliyi yakalamaya yönelik çalışmaların sürdüğü belirtildi.

BİHA


05 Nis 2022 - 15:02 Şanliurfa- Asayiş