Yazar Hayati İnanç, Urfalılarla buluştu

Türkiye'nin tanınan ve sevilen ismi hukukçu-yazar Hayati İnanç, Haleplibahçe bölgesinde kurulan Ramazan Sokağı’nda gerçekleştirilen etkinlikte Urfalılarla buluştu....

Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikler kapsamında, Şanlıurfalılarla buluşan hukukçu-yazar Hayati İnanç, bilgi ve deneyimlerini, hoş sohbetiyle, katılımcılarla paylaştı. İnanç, söyleşide Şair Nabi’nin şiirlerinden ve Urfa edebiyatından kesitler de sundu.

Şanlıurfalıların ilgi gösterdiği söyleşide, İnanç, Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 102. Yıl dönümü öncesi kentte olduğu için mutlu olduğunu belirtti.

Şanlıurfa’nın farklı bir yere sahip olduğunun altını çizen İnanç, “Şair Nabi’nin memleketi olması hasebiyle, Şanlıurfa benim için özel önem arz ediyor. Şanlıurfalılarda keskin bir dinleyiş gördüm festival havasında geçen ve açık havada gerçekleşen bir etkinlik olmasına rağmen ciddiyet ve dikkatle dinlediler. Ramazan Ayı’nın bereketi içerisinde geçen bir buluşma oldu inşallah hayırlara vesile olur” ifadelerini kullandı.

Söyleşinin sonunda Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Ahmet Kaytan tarafından gecenin anısına Hayati İnanç'a hediye verildi.

BİHA


05 Nis 2022 - 15:41 Şanliurfa- Asayiş