OGM'ye 5 bin geçici işçi alınacak

Orman Genel Müdürlüğü tarafından işe alınacak 5 bin geçici işçi, taşra müdürlüklerinde istihdam edilecek. Şanlıufra’ya da kontenjan ayrıldı....

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından yapılacak işe alımlara ilişkin ilan Resmi Gazete'de yayımlandı. İlanda aktarılan bilgilere göre 'diğer orman işçisi' pozisyonunda 3 bin 937, itfaiyeci olarak 500, aşçı statüsünde 280, 'diğer fidanlık işçileri ve bahçıvanlar' kategorisinde 183 ve işletme elektronik bakımcısı pozisyonunda 100 olmak üzere toplam 5 bin geçici işçi istihdam edilecek.

İşçi alınımında Şanlıurfa’ya da kontenjan ayrıldı. Şanlıurfa’da 3 'diğer orman işçisi', 2 'diğer fidanlık işçileri ve bahçıvanlar', 4 itfaiyeci ve 1 işletme elektronik bakımcısı pozisyonunda 10 geçici işçi istihdam edilecek.

BAŞVURULAR İŞKUR ÜZERİNDEN YAPILACAK

Açık iş ilanları 11-15 Nisan'da Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yayımlanacak. Gerekli şartları sağlayan adaylar başvurularını buradan yapacak. Sözlü ve uygulamalı sınava, iş ilanında belirtilecek kadro sayısının 4 katı kadar aday çağrılacak. Bu adaylar noter huzurunda çekilecek kura sonucuna göre belirlenecek.

İKİ AY DENEME SÜRESİ

Kura yeri ve tarihi İŞKUR açık iş ilanında belirtilecek, ilgili Orman Bölge Müdürlüğü internet sitesinden de duyurulacak. Adayların adreslerine yazılı tebligat yapılmayacak. İlan edilecek tüm pozisyonların deneme süresi iki ay olacak.

İşçi alım sürecine ilişkin tüm bilgiler, adaylardan istenilecek evraklar ile sözlü ve uygulamalı sınavın yeri ve tarihi bölge müdürlükleri internet sitesi üzerinden yayımlanacak. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan, kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecek.

BİHA


07 Nis 2022 - 10:58 Şanliurfa- Asayiş