HDP, Şenyaşar ailesinin "Adalet sofrası"na misafir oldu

Suruç'ta yaşanan kavgada 2 oğlu ve eşini kaybeden, 1 oğlu da hapishanede olan Şenyaşar ailesinin adliye önünde kurduğu adalet sofrasında iftar açan HDP heyeti adalet çağrısında bulundu....

ŞANLIURFA- Adalet nöbetinin 395’inci gününde Şenyaşar ailesinin adliye binası önünde kurduğu “Adalet sofrası”na Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şanlıurfa milletvekilleri ve il örgütü misafir oldu.

Şanlıurfa'nın Suruç İlçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde Suruç’ta seçim çalışması sırasında AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız ile Şenyaşar ailesi arasında çıkan silahlı kavgada eşi ve iki oğlu öldürülen Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Şanlıurfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021 tarihinde başlattığı Adalet Nöbeti 394’üncü gününde sürüyor.

Sabah erken saatlerde Suruç ilçesinde bulunan evlerinden, adliye önüne gelen anne ve oğlu, oruçlarını nöbet tuttukları alanda açtı. Ailenin “Adalet sofrası”na Halkların Demokratik Partisi (HDP) Urfa Milletvekilleri Ayşe Sürücü, Ömer Öcalan, HDP Urfa İl Örgütü temsilcileri ile çok sayıda partili misafir oldu.

VEKİL SÜRÜCÜ: ADALET SAĞLANMALI

İftar öncesi Şenyaşar ailesinin “Adalet” talebi ve mücadelelerine dair konuşan HDP’li Vekil Sürücü, “Ailenin adalet nöbeti 395 günü geride bıraktı. Aile adalet için adliye binası önünde. Biz HDP olarak bugün Emine anne ile birlikte iftarımızı açtık. HDP olarak sonuna kadar ailemizin arkasında olacağız. Bu topraklarda en çok adalette ihtiyaç var. Bu Şenyaşar ailesinin yaşadıkları örnektir. Şenyaşar ailesi için gerçek bir adalet sağlanmadan kimse adaletten bahsedemez. Yetkililer bir an önce ailenin taleplerini kabul etmeli ve saldırıda yer alan, katliama karışanlar yargılanmalı. Suçlular cezalarını çekmeli. Ramazan ayı adalet, barış ayı olarak bilinir. Bu ayda adalet sağlanmalı. Mahkemeler bu ayın taşıdığı ruha göre karar almalı. Görevlerini yerine getirmeliler” ifadelerini kullandı.

Ardından okunan ezan ile birlikte iftar, “Adalet” talebiyle yapılan dualar eşliğinde açıldı.

BİHA


07 Nis 2022 - 21:06 Şanliurfa- Asayiş