Urfa Akademik Odalar Birliği’nin temelleri atıldı

Şanlıurfa’nın sorunlarda birikimli ve ehil insanların söz sahibi olacağı Urfa Akademik Odalar Birliği’nin temelleri atıldı....

Şanlıurfa’da dün iftar yemeğinde bir araya gelen yaklaşık 20 akademik oda, Urfa Akademik Odalar Birliği’nin temelini attı.

Daha önceleri Ziraat Mühendisleri Odası Şanlıurfa İl Temsilciliği’nin ev sahipliğinde buluşan odalar, dün de Eczacı Odası Şanlıurfa İl Temsilciliğinde bir araya geldi.

Şanlıurfa Eczacı Odası, toplantıda Şanlıurfa Akademik Odalar Birliği’nin kuruluş kararı alındığını belirterek, sosyal medya hesabında şu paylaşımda bulundu:

“İlimizdeki akademik odaların başkanlarını iftar yemeğinde ağırladığımız toplantıda Şanlıurfa Akademik Odalar Birliği’nin kuruluş kararını aldık. İlimizin sorunları üzerinde birikimli ve ehil insanların söz sahibi olacağı bu yapının Şanlıurfa’mıza hayırlı olmasını diliyoruz.”

Ziraat Mühendisleri Odası Şanlıurfa İl Başkanı Abdullah Melik de Urfa Akademik Odalar Birliği’nin Urfa’ya faydalı hizmetler üretmek amacıyla temelinin altıdığını belirterek, “Hayırlı uğurlu olsun” ifadesini kullandı.


BİHA


08 Nis 2022 - 17:16 Şanliurfa- Asayiş