Ankara ve Doğu Karadeniz illeri haricine indirimli et yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla ucuz et satışına başlayan Et ve Süt Kurumu ile Tarım Kredi Kooperatif Marketleri’nin sadece başkent Ankara ve Doğu Karadeniz illerindeki şubelerinde indirimli et sattığı ortaya çıktı....

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Et ve Süt Kurumu, Tarım Kredi Kooperatifleri Mağazaları aracılığı ile uygun fiyata eti Ramazan boyunca daha geniş tüketici kitlesine ulaştırmaya başladığını açıklamıştı.


Mağazalarında günlük satış miktarı 8 ton olan eti 15 tona çıkaran Et ve Süt Kurumu, Ramazan boyunca market ortalamalarının yüzde 15-20 altında fiyatla kıyma ve kuşbaşını daha yaygın tüketici kitlesine ulaştırmayı hedefliyor.


Tarım Kredi Kooperatifleri Birlik Marketlerle Et ve Süt Kurumu arasında imzalanan protokol kapsamında Tarım Kredi Marketlerin 150 satış noktasına kıyma ve kuşbaşı, Et ve Süt Kurum tarafından market ortalamalarının yüzde 15-20 altında fiyatlarla satılmak üzere tedarik ediliyor.


Ancak 150 satış noktasının yurt geneline dağılmadığı görülüyor.Tarım Kredi Kooperatifleri Marketi tarafından paylaşılan uygun fiyata et satışı yapılan şubelerin listesine göre indirimli şubelerin başkent Ankara ile Doğu Karadeniz illerinde bulunduğu görülüyor.


Vatandaşlar, söz konusu ucuz et satışından yararlanmak için başkent Ankara’da ya da Doğu Karadeniz illerinde mi bulunmamız gerekiyor diye tepkilerini dile getirdi.


BİHA
10 Nis 2022 - 16:46 Şanliurfa- Asayiş