Fakıbaba'dan 11 Nisan mesajı: "Şanlıurfa bütün dünyaya örnek olan şehirdir"

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı....

Eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı da olan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Fakıbaba Şanlıurfa’nın kurtuluşunun yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

"Şanlıurfa kardeşliğin; Kürt'ün, Türk'ün, Arap'ın; Süryani'nin ve Müslüman’ın hep beraber kardeşçe yaşadığı, sadece Türkiye'ye değil bütün dünyaya örnek olan bir şehirdir” diyen Fakıbaba, “Büyük medeniyetlerin doğduğu Peygamberler şehrinde Şanlıurfa halkı topraklarını işgal eden düşmanlara karşı destansı bir mücadele örneği sergilemiştir” ifadesini kullandı.

Fakıbaba, birlik ve beraberliğin tek yumruk olduğu Kuvayi Milliye ruhu ile 11 Nisan 1920’de tarihe altın harflerle yazılan şanlı bir zaferin kazanıldığını kaydetti.

Ecdadın uğruna can verdiği vatanın dün olduğu gibi bugün de iç ve dış tehditlere maruz kaldığına dikkati çeken Fakıbaba, “En değerli hazinemiz olan vatan topraklarının her karışı, şehitlerimizin asil kanları ile sulanmıştır. Ülkesi için canı pahasına mücadele veren şehit ve gazilerimizin mirasına sahip çıkarak, birlik ve beraberliğimizi koruyacak, ecdadımızın bizlere emaneti olan Türkiye Cumhuriyetini ilelebet yaşatacağız” diye konuştu.

Vatanı, milleti ve kutsal değerleri uğruna ülkesini işgalci güçlere karşı canı pahasına savunan şehit ve gazileri rahmetle anan Fakıbaba, mesajını şu sözlerle sonlandırdı:

“Kahraman ecdadımızdan devraldığımız bu değerli mirası, aynı ruh ve şuurla her geçen gün daha da güçlendirmek ve Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak, tarihimize ve ecdadımıza karşı en büyük sorumluluğumuzdur. Bu anlamlı gün dolayısıyla tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum. Bu vesile ile Şanlıurfalı hemşehrilerimizi bu milli günümüzde en içten duygularla tebrik ediyorum”.

BİHA

10 Nis 2022 - 17:47 Şanliurfa- Asayiş