Özyavuz: Kurtuluş günümüz kutlu olsun

Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıl dönümü münasebetiyle mesajı yayımladı. Başkan Özyavuz mesajında; “Yaşasın Urfalılar teslim olmadı” dedi....

Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, Urfa Kurtuluşu'nun102. yıl dönümünü kutladı.

Başkan Özyavuz mesajında; “Şanlı şehrimizin düşman işgalinden kurtuluş mücadelesi; Hacı Mustafa Hacikamiloğlu Başkanlığında oluşturulan Kuva-i Milliye Ordusu’nun 7 Şubat 1920’de işgal ordusunun Fransız komutanına Urfa’yı boşaltmaları için 24 saat süre vermesiyle başlamıştır. Bu gelişme sonrasında 8-9 Şubat gecesi Fransızlara karşı taarruza geçilmiştir ve çarpışmalar 10 Nisan’a kadar devam etmiştir. Fransızlar, birliklerinin yarısına yakınını kaybetmeleri sonrasında 11 Nisan sabaha karşı Urfa’yı arkalarına dahi bakmadan terk etmişlerdir. 11 Nisan sabahı Peygamberler Şehrimiz Urfa’mızın “Şanlı” ismini hak ettiği kahramanca mücadelesinin zafer günündür.

Şanlı şehrimiz Urfa’mıza düşman işgali sırasında kahramanca hizmet eden atalarım gibi bugün memleketimize hizmet etmenin ayrı bir onur ve gururuyla kurtuluşun 102. yıl dönümünü kutluyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti var olduğu sürece Şanlı şehrimiz Urfa’mız köklü tarihi ve şanıyla ülkesine hizmet ederek var olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Şanlıurfa’mızın kahraman şehitlerini ve tüm Kurtuluş Savaşı şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm Şanlıurfalı ve Harranlı hemşerilerime en kalbi duygularımla selam ve muhabbetlerimi iletiyorum. Yaşasın Urfalılar teslim olmadı. Kurtuluş günümüz kutlu olsun.” ifadelerini kullandı.

BİHA


10 Nis 2022 - 17:56 Şanliurfa- Asayiş