Baydilli: Tarihe altın harflerle yazılan bir destandır

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Şanlıurfa’nın kurtuluş yıl dönümünü kutladı....

KARAKÖPRÜ -Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Şanlıurfa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıl dönümü ile ilgili bir kutlama mesajı yayınladı.

Mesajında Şanlıurfalı tüm vatandaşların kurtuluş yıldönümünü kutlayan Baydilli, ecdadın elde ettiği şanlı bir zaferin haklı gururunu yaşadıklarını ifade etti.

Baydilli, "Urfa'mızın şanlı ve destansı bir mücadeleyle bağımsızlığını kimsenin egemenliği altına bırakmadığı 11 Nisan 1920 tarihi bizim için çok önemli ve gurur verici bir gündür. Şanlı ecdadımız kendi topraklarına giren şer güçleri sadece inanç ve imanla püskürtmüş, tarihe altın harflerle bu destanı yazdırmıştır.

Biz de bu şanlı ecdadın nesli olarak şehrimizin dava ve namus günü olan 11 Nisan'ın yıl dönümünü 102. yılında da aynı gururla kutluyoruz. Ecdadımızın verdiği kurtuluş mücadelesi ile her zaman gurur duyacak ve her zaman onların açtığı yolda yürüyerek şanlı şehrimizi çok daha iyi yerlere getirmek için var gücümüzle çalışacağız.

Bu şehrin yöneticileri olarak Şanlıurfa’nın en iyi yerlere gelmesi, çok daha huzurla yaşanılır bir hal alması için ve ecdadımıza layık olmak için çalışacağız, durmayacağız. ‘Şanlı’ unvanını almış bu şehrin şanına şan katacak projeler ve çalışmalara imza atmak için çok çalışacağız.

Bu şiarla tüm hemşerilerimin 11 Nisan kurtuluş yıl dönümünü kutluyor, atalarımızdan bu yana gelen birlik ve beraberliğimizin her daim sürmesini diliyorum” ifadelerine yer verdi.

BİHA


11 Nis 2022 - 10:01 Şanliurfa- Asayiş