Yalçınkaya: Gazi ve şehitlerimizi rahmetle anıyorum

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, Şanlıurfa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yılında yazılı mesaj yayımladı....

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, Şanlıurfa’nın kurtuluş yıl dönümünü kutladı.

Yalçınkaya mesajında şunları dile getirdi:

“Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 102’nci yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımlayan Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya bugünü gururla karşıladıklarını belirterek “Şanlıurfa’mızın kurtuluş gününü kutluyor; gazi ve şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

Kurtuluş savaşında ülkenin dört bir yanında olduğu gibi Şanlıurfa’da da eşsiz bir mücadele verildiğini ve ülkenin kaderinin değiştirildiğini söyleyen Başkan Yalçınkaya mesajında şu ifadelere yer verdi:

Bağımsızlık mücadelesiyle Urfa’da gösterilen kahramanlık; milli mücadele için esin kaynağı ve örnek olmuştur. İşgalci Fransızlara, ülkenin güneyinde yalnızca vatan ve bağımsızlık sevdasıyla karşı durulmuş ve zafer bizlerin olmuştur. On İkiler öncülüğünde yazılan destan da daha sonra şehrimize ‘şanlı’ unvanını kazandırmıştır.

Bizler bugün bu şanlı zaferi gurur ve mutluluk ile karşılıyor; tüm şehit ve gazilerimize selamlıyoruz. Atalarımız gibi millet olarak birlik ve beraberlik içerisinde ülkemizin bölünmez bütünlüğünü koruyarak, bize bırakılan bu şanlı mirasa sahip çıkmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Şanlıurfa’mızın kurtuluş gününü kutluyor; başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazi ve şehitlerimizi rahmetle anıyorum.”

BİHA


11 Nis 2022 - 12:52 Şanliurfa- Asayiş