Tarihi çarşılara kent mimarisine uygun gölgelikler monte edildi

Şanlıurfa'da Bakırcılar Çarşısı, Eskici Pazarı, Gümrük Hanı gibi birçok çarşı ve pazarı bünyesinde barındıran Tarihi Kapalı Çarşı bölgesinde sundurma çalışması yapıldı....

ŞANLIURFA - Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Tarihi Hanlar bölgesinde başlatılan dış cephe sağlıklaştırma ve sundurma çalışmaları Mekke Pasajı ve Ucuzluk Çarşısı ile devam etti.

Havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin tarihi dokusuna uygun bir şekilde yapılan sundurma (gölgelik) çalışmaları gerçekleştirildi.

1194. sokak ile 2881 sokakta yürütülen çalışmalar kapsamında deforme olan, çirkin bir görüntü oluşturan sundurmalar bulunduğu yerden sökülerek yerine daha modern ve kent mimarisine uygun gölgelikler monte ediliyor.

Yaklaşık 460 metrekarelik sağlıklaştırma işlemleri kapsamında yürütülen üst örtü yapım işlemleri tamamlandığında tarihi hanlar bölgesi içerisindeki çarşılar daha modern bir görünüme kavuşacak.

Bölge esnaflarından Abdullah Aktaş Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden sundurma çalışmalarından dolayı teşekkür ederek çalışmalarla bölgenin kapalı çarşı gibi göründüğünü aktardı.

BİHA


13 Nis 2022 - 17:42 Şanliurfa- Asayiş