Yeni uygulama! Kimlikler evlere gelecek

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi e-Rapor/doğum raporu bileşeni nüfus tescil işlemi uygulamasına başladı....

Sağlık Bakanlığınca geliştirilen "e-rapor" sistemi sayesinde doğum raporları nüfus müdürlüklerinin görebileceği elektronik ortama aktarıldı, bebeği olan aileler kurumlar arasında dolaşmaktan kurtuldu.

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Doğumhane sorumlusu Sümeyye Topuz Söyler, vatandaşların yeni doğan bebeklerinin kimlikleri için İl Nüfus Müdürlüğüne gitmeden hastanede yapabileceklerini ifade ederek, şunları söyledi:

“Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak doğum yapan her annemize daha iyi bir hizmet sunabilmek için, bebeğin kimliğinin çıkarılması işlemlerini İl Nüfus Müdürlüğüne gitmeden hastanemizden yapabilmektedirler. Normal doğum veya sezeryan ile doğum yapmak için hastanemize başvuran her gebe bu haktan faydalanabilmektedir. Doğum yaptıktan sonra doğum raporunuz çıkarılırken bunu bize iletmeleri yeterli olacaktır. Doğum yapmadan önce bebeğinizin ismini belirlediyseniz, resmi nikâhınız varsa ve sistemde kayıtlı ikametgâh adresiniz bulunmaktaysa bütün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı annelerimiz bu haktan faydalanabilmektedirler. Bu sayede annelerimiz kimlik işlemleri için ayıracakları zamanı bebeklerine ayırabilirler”.


BİHA


14 Nis 2022 - 10:11 Şanliurfa- Asayiş