Akçakale’de kız çocuğunu istismar eden şüpheli tutuklandı

Akçakale’de 1,5 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunup, başına briket ile vurduktan sonra tandırdaki külle boğmaya çalışan 16 yaşındaki şüpheli tutuklandı....

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesine bağlı kırsal Sevimli Mahallesinde 12 Nisan'da evlerinin önünde 1,5 yaşındaki M.N.Y'yi göremeyen yakınları, çevrede arama yaptı. Kısa süre sonra küçük kız, ekmek pişirmek için kullanılan tandır fırını yakınında yarı çıplak ve baygın halde bulundu. Yüzü ve ağzı küle bulanan ve başından darbe alan küçük kız, yakınları tarafından hemen Akçakale Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada ilk müdahalesi yapılan kız çocuğunun cinsel istismara uğradığı ortaya çıktı.

AİLE KÖYÜ TERK ETTİ

Emniyet ekipleri, küçük kızı istismar eden şüphelinin 16 yaşındaki H.Ö. olduğu belirledi. Mahallede infial yaratan olayda halk, H.Ö. ve ailesini linç etmek istedi. Aile, jandarma ekiplerince bölgeden tahliye edildi. Öfkelik kalabalık ayrıca H.Ö'nün yaşadığı evi ateşe verdi. Ailenin daha sonra köyü terk ettiği öğrenildi.

Gözaltına alınan H.Ö'nün, cinsel istismarda bulunduğu küçük kızın başına briketle vurduğu ve tandırdaki küllere yüzünü bastırarak boğmaya çalıştığı belirlendi.

TUTUKLANDI

Daha önce telefon dolandırıcılığı suçundan cezaevinde kaldığı da öğrenilen H.Ö. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Minik kızın hastanedeki tedavisi ise sürüyor.

BİHA


14 Nis 2022 - 14:02 Şanliurfa- Asayiş