Beyazgül, müjdeyi sosyal medya hesabından duyurdu

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Beyazgül, Suruçlulara mezbaha müjdesi verdi....

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla, Suruç ilçesine mezbaha yapılacağını duyurdu.

Şanlıurfa’da hayvancılığın geliştirilmesi ve vatandaşların daha sağlıklı koşullarda kesilen etlere ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla ilçelere modern tesisler kazandıran Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Suruç ilçesinde inşa edilecek modern mezbaha için projeyi tamamlayarak inşaat çalışmalarına başladı.

İçerisinde kesim alanları, küçükbaş ve büyükbaş hayvan bekleme alanları, hayvan rampaları, hayvan padokları, sakatat odaları, personel giyinme ve soyunma odaları ve soğuk hava depolarının da yer alacağı mezbahada kesilecek etler daha sağlıklı bir şekilde vatandaşlara ulaştırılacak. Aynı anda birden fazla büyükbaş ve küçükbaş hayvanların kesilmesine olanak sağlayan modern ekipmanlarla donatılacak olan Suruç mezbahası tamamlandığında hayvan kesimleri, daha pratik ve hijyenik olarak yapılacak.

Beyazgül sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Hemşerilerimize daha sağlıklı hayvansal ürünler sunmak adına projesini tamamlayarak inşaat çalışmalarına başladığımız ‘Suruç Mezbahası’ ilçemize şimdiden hayırlı olsun. Sağlıklı nesiller için hijyenik ve modern tesisler yapmaya devam ediyoruz”.

BİHA


14 Nis 2022 - 17:47 Şanliurfa- Asayiş