Siverek’te alt yapı çalışmaları sürüyor

Siverek Belediyesi, birçok mahallede alt yapı çalışmaları kapsamında kilitli beton parke döşeme çalışmalarını sürdürüyor....

SİVEREK- Siverek Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, kent genelinde elektrik, doğalgaz ve telekomünikasyonun alt yapı çalışmalarına başladı.

Bu kapsamda Bağlar Mahallesi’nde hummalı bir çalışma yürüten ekipler, tüm bölgeye kilitli parke taşı döşeme çalışması yapıyor.

Öte yandan Dicle ve Esmerçayı mahallelerinde de çalışan ekipler, kaldırımları yenilerken asfalt yama çalışmasına devam ediyor.

Yapı çalışmalarının hızlandırdıklarını dile getiren Canalır, "En büyük sorunlarımızın başında gelen alt yapı çalışmaları nedeniyle maalesef üst yapıyı yenileyemiyoruz. Bizde bu şehirde yaşıyor ve bu yolları kullanıyoruz. Acil müdahale edilmesi gereken noktalara müdahale ediyoruz ancak kentimizdeki üst yapının tamamen yenilenmesi için alt yapının tamamlanmasını bekliyoruz. Çünkü bugün yapacağımız çalışmanın ardından yeniden alt yapı çalışması yapılması durumunda hem emeklerimiz boşa gitmiş olacak hem halkımızın vergileri heba edilmiş olacak. Bizde bu açıdan alt yapının tamamlanmasını bekliyoruz.” dedi.

BİHA


17 Nis 2022 - 16:41 Şanliurfa- Asayiş