Bakkallar Odası Başkanı Altun’dan zincir marketlere tepki

Aralarında ‘üçlü harfli’ olanların da bulunduğu zincir marketler son dönemlerde ‘mini’ tabirini kullanarak şubelerine şube katıyor. Sayıları hızla artan şubelere tepki gösteren Şanlıurfa Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mehmet Altun, “Yetkililere seslen...

Her mahallede bulunan ve ahilik kültürünün son temsilcilerinden bakkallar, zincir marketler karşısında direnmeye çalışıyor.Ülke genelinde yaklaşık olarak sayılarının 40 bini aştığı belirtilen zincir marketler, gün geçtikçe küçük esnafın belini daha da bükmeye ve bakkalcılık mesleğini tamamen yok etme noktasına getirdi. Bu marketler son zamanlarda ‘mini’ şubelerini art arda açmaya başladı.

Şanlıurfa Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mehmet Altun, zincir marketlerin ‘mini’ ifadesiyle çoğalmalarını eleştirdi.

Altun, sosyal medya hebasından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Kendileri yetmezmiş gibi şimdi de daha da küçülerek sokak aralarında ‘mini’ tabirini kullanarak daha da çoğalıyorlar. Ben de öğrenmek için bizzat gittim, İpekyolu şubesinde 5 lt Ayçiçek yağı aldım.
Anayasamızın 173. maddesi derki ‘Devlet, esnaf ve sanatkarları koruyucu ve destekleyici tedbirler alır’ diyor. Hani nerede? Yetkililere sesleniyorum: Esnaf ölüyor”.

BİHA


19 Nis 2022 - 12:22 Şanliurfa- Asayiş