Saraçoğlu spor yasası ile ilgili değerlendirmelerde bulundu

Şanlıurfaspor’da bir dönem kulüp başkanlığı yapan Mustafa Kemal Saraçoğlu, kulüp borçlarından başkanları ve yöneticileri sorumlu tutan yeni spor yasasına ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Ders çıkaralım, TFF’nin yeni aldığı kararlar gereği kulübünü batıran başkan ve yönetimler artık kendi cebinden ödeyecek” ifadelerini kullandı.

Şanlıurfaspor eski kulüp başkanlarından Mustafa Kemal Saraçoğlu, sosyal medya hesabından, kulüp borçlarından başkanları ve yöneticileri sorumlu tutan yeni spor yasasına ilişkin değerlendirmede bulundu.

Saraçoğlu, kulübü borçlandıran ve batıran yöneticilerin yaptığı yanlışlardan ders almasını gerektiğini vurgulayarak, şunları ifade etti:

“17 yaşına yeni girmiş Arda Güler, sonradan oyuna girdiği 3 maçın toplamında 60 dakika oynamış ve 3 gol atmıştır. Menajerlerin oyununa gelen bazı yöneticiler milyonları harcayıp golcü diye getirdiği bazı futbolcular koca bir sezonda 3 gol atamamış ama geldikleri kulübü borçlandırmayı ve batırmayı başarmışlar. Kısacası ders çıkaralım, TFF’nin yeni aldığı kararlar gereği kulübünü batıran başkan ve yönetimler artık kendi cebinden ödeyecek”.

BİHA

19 Nis 2022 - 12:37 Şanliurfa- Spor