Urfa-Antep kıyasında yeni gündem!

Gastronomi şehri unvanı ile turistleri özellikle Ramazan Ayı'nda iftar saatlerinde ağırlayan Gaziantep, fiyatlarıyla dudak uçuklatıyor. İftar menüleri 200 ila 500 TL arasında değişirken, kendine özgü lezzetlerin şehri Şanlıurfa'da bu fiyatların yarısı ile...

Mutfağıyla UNESCO'nun "Yaratıcı Şehirler Ağı"na dahil edilerek adını tüm dünyaya duyuran "Gastronomi kenti" Gaziantep, bu Ramazan Ayı'nda iftarlık menü fiyatlarıyla sınıfta kaldı.

Şanlıurfa'nın komşu kenti olan Antep'te lokanta ve restoranlarda en ucuz iftar menüsünün 200 TL'den başladığı ve 500 TL'ye kadar menü olduğu belirtildi. Cep yakan fiyatlarla Antep turist kaçırırken; ciğer kebabı ve lahmacunun diyarı, ikramlıklarında acı soslu mezeleri ve lebenisi ile meşhur Şanlıurfa'da çok daha uyguna yemek yemek mümkün. Çorbasından tatlısına 100 ile 200 TL arasında değişen iftar menüsü ile Şanlıurfa hem cebe hem mideye hitap ederek turistleri mutlu şekilde uğurluyor.

Antep fahiş fiyatları nedeniyle eleştiri alırken, turistlerin Ramazan Bayramı'nda da tarihi ve turistik mekanları ve uygun fiyatlarıyla Şanlıurfa'yı tercih ettiği öğrenildi.

BİHA


19 Nis 2022 - 23:41 Şanliurfa- Asayiş