Geri dönüşüm işçisi kadın ve çocuklara yönelik protokol

Şanlıurfa’da valilik ile uluslararası yardım örgütü CARE International Türkiye arasında geri dönüşüm malzemeleri toplayarak geçimlerini sağlayan kadın ve çocukların hayat standartlarını yükseltmeye yönelik iş birliği protokolü imzalandı....

Başta sığınmacılar olmak üzere dezavantajlı toplum gruplarına yönelik, ekonomik ve sosyal kalkınmayı hedefleyen projeler uygulayan ve yurt dışı fonlarla destekleyen CARE International Türkiye ile Şanlıurfa Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü imzalandı.


Şanlıurfa Valiliği toplantı salonunda düzenlenen protokol imza törenine, Vali Abdullah Erin, Vali Yardımcısı Yeliz Mercan, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Bilici ile CARE International Türkiye Ülke Direktörü Sherine Hasan İbrahim katıldı.

‘Sokakta Dönüştürülebilen Atık Madde Toplayarak Geçimini Sağlayan Kadın ve Çocukların Yaşam Kalitesinin Yükseltilmesi Projesi’ne’ ait iş birliği protokolünü onaylayan Vali Abdullah Erin, CARE International Türkiye Temsilciliği ile daha önceden de çok faydalı iş birliklerine imza attıklarını ifade etti.

Erin, devam eden projelerin yanında bugün imzalanan projenin de çok anlamlı olduğunu belirterek, desteklerinden dolayı CARE International Türkiye Temsilcisi Sherine Hasan İbrahim’e teşekkür etti.

Uygulanacak proje ile sokaklarda geri dönüşüm malzemeleri toplayarak geçimlerini sağlayan başta kadın ve çocuklar olmak üzere, toplam 100 ailenin hayat standartlarını yükseltmek amaçlanıyor.

BİHA20 Nis 2022 - 09:58 Şanliurfa- Asayiş