“Yok Etme! Yaşat” eTwinning projesinin tanıtımı yapıldı

Şanlıurfa'da parfüm kullanmanın ve temizlik malzemelerindeki kimyasalların zararlarını konu edinen “YOK ETME! YAŞAT” projesinin tanıtımını Şehit Tanju Sakarya Anadolu Lisesi Kimya Öğretmeni Merve Abacıoğlu Gayberi gerçekleştirdi.

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün eTwinning proje tanıtım semineri çevrimiçi ortamda yapıldı. Etkinlikte 5 ayrı okuldan öğretmenler, 5 ayrı konuda proje sundu. Öğretmenler İnci Ayrancıoğlu’nun “Çöp Müzesi”, Merve Abacıoğlu Gayberi’nin “Yok etme! Yaşat!”, Fatma Susaçan’ın “Bana bir lider anlat çocuk”, Sacide Gülel’in “Açık havada öğrenme” ve Hamithan Ekleme’nin “My Name Is Leader” konularında sunum yaptıkları eTwinning projesi tanıtıldı.

eTwinning portalı hakkında kısa bilgi veren Şanlıurfa Şehit Tanju Sakarya Anadolu Lisesi Kimya Öğretmeni Merve Abacıoğlu Gayberi, “eTwinning portalı, eTwinning dünyasına giriş noktasıdır. 28 dilde kullanıma sunulmuş olan eTwinning.net’de eTwinning ülkelerinden haberler, mesleki gelişim fırsatları, tanımayla ilgili bilgiler ve ayrıca başarılı projelerden örnekler sunulmaktadır. Öğretmenlerin eTwinning topluluğunu tüm potansiyeli ile deneyimledikleri yerdir. Öğretmenler, diğer kayıtlı eTwinner’lar ve okullar hakkında arama yapabilir, onlarla bağlantı kurabilir ve aktivitelerini takip edebilirler. Öğretmenler eTwinner’lar tarafından oluşturulan tüm çevrimiçi ve yerinde etkinliklere erişim sağlayabilir ve kendi etkinliklerini oluşturabilirler” dedi.

“7 ortak öğretmen, 5 ortak okul ile eş zamanlı olarak yaptıkları bu proje çalışmasında parfüm kullanmanın zararlarına, temizlik malzemelerindeki kimyasalların zararlarına ve geri dönüşüm gibi konulara dikkat çekerek, öğrencileriyle etkinlikler yaparak farkındalık oluşturuyor” diyen Gayberi, “eTwinning aracılığıyla, öğretmenler farklı konularda farklı anahtar etkinliklerde iki veya daha fazla öğretmen ve öğrencileriyle birlikte işbirliği yaparak aktiviteler gerçekleştirebilecekleri kendi projelerini oluşturabilirler. Öğretmenler eTwinning gruplarına da katılabilirler” ifadelerini kullandı.

Çevrimiçi seminere katılan öğretmenlere katılımcı sertifikası verildi.

BİHA

20 Nis 2022 - 13:47 Şanliurfa- Asayiş