Bu gün dünyaya barış (!) Ve demokrasinden dem vuran ABD'nin geçmişine baktığımızda; bu günkü devşirme zulüm devletini kurmak için niive ırkçılık uğruna milyonlarca insanın katledildiğini görmekteyiz. ABD nin tarihî bir yönüyle, pozitif ayrımcılık diye isimlendirilen; modern inkârcılığı insanlara dikte etmek suretiyle, insanlara, renklerine göre muamele etme vahşetinin tarihidir. ABD'nin asıl sahipleri olan Kızılderili insanlardan yetmiş milyon,  şimdiki ırkçı ve pozitivist zihniyetin ataları tarafından hunharca katledilmişlerdi.

Deniz korsanları vasıtasıyla, Afrika kıtasının birçok bölgesinden kaçırılıp ABD'ye getirilen ve onları köleleştirmek suretiyle; bütün angarya işlerini onlara yaptırıp ve ikinci sınıf insan muamelesine tabi tuttukları zulümleri asla unutulamaz. Bu gün kendilerine zenci dedikleri insanların bir çoğu, o günlerde kaçırılmış olan insanların zürriyetleridir. Daha düne kadar, Amerika da; beyazlarla aynı otobüse binemeyen, aynı lokantada yemek yiyemeyen, aynı okulda ve aynı sıralarda oturamayan zenci insanlar; Amerika denilen devşirme devletin inkârcı icraatlarının birer sonucudur.

Ameriko Vespuçi denilen adamın, gelip Amerika kıtasını görmesi ve böyle bir kıtanın varlığından İngiliz makamlarını haberdar etmesiyle; Avrupa’nın her tarafından bu kıtaya devşirme insanlar getirip ve kıtanın asıl sahibi olan Kızılderilileri katledip kan ve zulüm üzerinde bugün-kü inkârcı ABD’yi kurdular. Beyazlara karşı eziklik ruh haline içerisine giren bir çok zenci ise, estetik merkezlerinde siyah derilerini beyaza çevirmek isterken, bir çoğu var olan güzelliklerini de kaybetmişlerdi. Örnek olarak, meşhur şarkıcı Michael Jackson denilen adam; sırf yüz derisini beyazlaştırmak için, defalarca estetik ameliyatı olmasına rağmen, beyaz olamadığı gibi var olan yüzünü de kaybetmişti.

Şimdi ABD deki uyuşturucu müptelası ve çeteleri, dünyanın hiçbir yerinde yoktur denilse yeridir. Özellikle zencilerin bulunduğu bölgelerde, beyazları uyuşturucu gibi maddelere ve fuhuşa alıştırmak için büyük gayretler sarf edilmektedir. Nedenlerinin başında ise, geçmişin intikamı gelmektedir. Evet intikam!... Çünkü Amerika’da hâlâ, kamusal alanlara girenlere derilerine göre muamele edildiği bilinmektedir. Batının söz konusu olan ırkçı tutumu ve kirli yüzü hiçbir zaman değişmedi/değişmeyecektir.

Atilla Pamirli, Semerkant dergisinin Mart sayısında şöyle demektedir: "ABD'de okurken, Müslüman zenci bir arkadaşım bir gün şöyle demişti: "Burada ister markete gir, ister mahkemeye, sana yapılacak muamele tamamen deri rengine göredir. Benim deri rengimi unuttuğum tek yer var; o da mescid." İşte batının gerçek ve kirli yüzü budur. Kalın sağlıcakla efendim. 05 Nisan 2021

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.